Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Tagi:

Seria GTA zremasterowana na PlayStation 4 i Xboksa One?

Szef Take-Two nie wyklucza ukazania odświeżonych wersji hitów z poprzednich generacji.

W ostatnim czasie sporo pojawiło się zremasterowanych wersji znanych tytułów. Za przykład może posłużyć chociażby wydane ostatnio na Xboksa 360 GTA: San Andreas. Jednak samo GTA nie doczekało się jeszcze prawdziwie zremasterowanej wersji na miarę nadchodzącego Halo: Master Chief Collection, czy też The Last of Us: Remastered. Czy zatem biorąc pod uwagę rosnącą popularność Xboksa One oraz PlayStation 4 możemy spodziewać się powrotu do Vice City, San Andreas lub Liberty City w oprawie na miarę najnowszej generacji konsol? Szef Take-Two Strauss Zelnick, czyli spółki matki Rockstar Games oraz 2K, nie wyklucza takiej możliwości.

Podczas niedawnego spotkania z inwestorami odpowiadał na wiele pytań. Jedno z nich było związane właśnie z remasterowanymi grami. Zelnick podkreślił, że widzi co robi konkurencja, wydając mnóstwo zremasterowanych gier. Być może to samo zrobi Take-Two, ale warunek jest jeden. Muszą chcieć tego sami producenci jak Rockstar. Jeśli oni nie będą mieli możliwości stworzenia gry wysokiej jakości, to lepiej, aby się za to nie zabierali. Szef Take-Two dodał, że jego gry osiągają najlepsze noty na Metacritic, a konkurencja może ich im pozazdrościć. Nie chce tego zmieniać.

Strauss Zelnick pozostawił więc kwestię zremasterowania serii GTA jako otwartą. Najbardziej prawdopodobną opcją wydaje się taka, że ulepszona wersja którejś z części GTA, bądź może nawet pierwszych kilku części, trafi do sprzedaży przed premierą GTA VI, które jest zapewne w planach producenta. To byłby świetny ruch do zrobienia szumu marketingowego przed wydaniem najnowszej odsłony. Jak sądzicie?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się