Rząd Morawieckiego daje pieniądze firmie wierzącej w sukces Zorro. Na grę o „współczesnym patriotyzmie”

Premier Morawiecki o esporcie
Newsy PC

Szykuje się kolejna gra ze wsparciem rządu. Opowie ona o władcy Polski sprzed 1000 lat. A konkretniej, o Bolesławie Chrobrym. Główne hasło produkcji, to patriotyzm.

Ze Skarbu Państwa idzie 120 tys. zł na pierwszy etap przygotowania projektu “Chrobry. Historia sprzed 1000 lat.” Pieniądze są już pewne, a deweloper, który ma zrobić grę, informuje w komunikacie giełdowym, że otrzymał obustronnie podpisaną umowę zawartą z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Za grę bierze się warszawskie BTC Studios, znane głównie z produkcji mobilnych. Firma jest również współwydawcą gry Zorro: The Chronicles, która trafiła na rynek w czerwcu tego roku. Tytuł posiada 16 opinii na Steam, co nie świadczy o dużym zainteresowaniu. W serwisie Metacritic wystawiono jej 7 recenzji, z których średnia ocen jest na poziomie 49/100. Według prognoz, sprzedaż gry Zorro oszacowano na poziomie blisko 0,5 mln egzemplarzy w pierwszym roku od premiery, co daje przychód rzędu blisko 90 mln zł licząc po cenie z dnia premiery.

Patriotyzm… Chrobry… gra strategiczna

Póki co, wiemy o nowej grze niewiele. Wszystkie informacje, jakie znajdziecie poniżej, pochodzą z komunikatu giełdowego spółki BTC. A w nim czytamy, że pierwszy etap projektu „Chrobry. Historia sprzed 1000 lat.” pochłonie 151.250 zł, z czego państwo polskie sfinansuje 120 tys. zł.

[Pierwszy etap] obejmuje wykonanie analizy historycznej i rynkowej, sformułowanie koncepcji gameplay i mechanik gry, ewaluacji systemu rozgrywki i obszaru symboliki historycznej oraz stworzenia assetów graficznych celem przygotowania roboczych makiet UI i referencyjnych grafik mających na celu zaprezentowanie identyfikacji wizualnej gry.

Wspomniany etap ma zostać zamknięty do końca tego roku.

Deweloper ujawnił póki co, że tematyka gry związana będzie z kluczowymi wydarzeniami w historii Polski za czasów Bolesława Chrobrego oraz z atrakcyjnymi i jeszcze nie wyeksploatowanymi kulturowo wydarzeniami związanymi z jego postacią.

Dodano, że rozgrywka docelowo ma mocno rozbudzać wyobraźnię historyczną i realizować założenia współczesnego patriotyzmu w formie angażującej na poziomie rozgrywki, przenikającej się z barwną symboliką narodową gry strategicznej.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie