Roblox – koncert rapera w grze oglądały miliony graczy

Roblox – koncert rapera w grze oglądały miliony graczy
Mobile PC

Popularna gra Roblox przyciągnęła oszałamiającą liczbę graczy na koncert rapera Lil Nas X. Wydarzenie przebiło nawet koncert Travisa Scott w Fortnite.

Globalna pandemia jest zapalnikiem do implementacji zupełnie nowych, niespotykanych pomysłów. Jakiś czas temu dość głośno było o koncercie Travisa Scott w Fortnite. Wydarzenie przyciągnęło przed ekrany ponad 27 milionów graczy i było prawdziwym fenomenem.

Mogłoby się wydawać, że nic już tego nie przebije. Cóż, rzeczywistość zweryfikowała przewidywania miłośników wirtualnej rozgrywki. Okazuje się, że rzeczony koncert w Fortnite da się pobić i to z zapasem kilku milionów użytkowników.

W szalenie popularnej wśród młodszych odbiorców grze Roblox odbył się koncert rapera Lil Nas X. Event przyciągnął na wirtualny parkiet aż 33 miliony użytkowników w ciągu jednego weekendu. To świetny, wręcz niesamowity wynik, który pokazuje moc Roblox i widowni samej gry.

Co ciekawe, wirtualna wersja Lil Nasa nie była jedynie animowanym modelem z podłożonym, nagranym wcześniej wokalem. Raper wykonał swoje utwory na żywo, a całość została zrealizowana w podobny sposób co koncert w Fortnite.

I choć można tu mówić, że wirtualne koncerty nigdy nie zastąpią prawdziwych, emocjonujących wydarzeń, to jest to dość ciekawy eksperyment. W czasie, kiedy nie możemy zgromadzić się na prawdziwym koncercie, takie nieco pokręcone sposoby na organizację eventów są naprawdę ciekawą odskocznią od wszechobecnej izolacji.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie