Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Roblox – koncert rapera w grze oglądały miliony graczy

Popularna gra Roblox przyciągnęła oszałamiającą liczbę graczy na koncert rapera Lil Nas X. Wydarzenie przebiło nawet koncert Travisa Scott w Fortnite.

Globalna pandemia jest zapalnikiem do implementacji zupełnie nowych, niespotykanych pomysłów. Jakiś czas temu dość głośno było o koncercie Travisa Scott w Fortnite. Wydarzenie przyciągnęło przed ekrany ponad 27 milionów graczy i było prawdziwym fenomenem.

Mogłoby się wydawać, że nic już tego nie przebije. Cóż, rzeczywistość zweryfikowała przewidywania miłośników wirtualnej rozgrywki. Okazuje się, że rzeczony koncert w Fortnite da się pobić i to z zapasem kilku milionów użytkowników.

W szalenie popularnej wśród młodszych odbiorców grze Roblox odbył się koncert rapera Lil Nas X. Event przyciągnął na wirtualny parkiet aż 33 miliony użytkowników w ciągu jednego weekendu. To świetny, wręcz niesamowity wynik, który pokazuje moc Roblox i widowni samej gry.

Co ciekawe, wirtualna wersja Lil Nasa nie była jedynie animowanym modelem z podłożonym, nagranym wcześniej wokalem. Raper wykonał swoje utwory na żywo, a całość została zrealizowana w podobny sposób co koncert w Fortnite.

I choć można tu mówić, że wirtualne koncerty nigdy nie zastąpią prawdziwych, emocjonujących wydarzeń, to jest to dość ciekawy eksperyment. W czasie, kiedy nie możemy zgromadzić się na prawdziwym koncercie, takie nieco pokręcone sposoby na organizację eventów są naprawdę ciekawą odskocznią od wszechobecnej izolacji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się