Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

Resident Evil 2 Remake strzelanką jak Resident Evil 4? Deweloper odpowiada

Podczas targów E3 2018 zobaczyliśmy gameplay z Resident Evil 2 Remake, poznaliśmy datę premiery, a nieco później również wymagania sprzętowe. Capcom zaserwuje nam nowe spojrzenie na kultową grę, które przywodzi na myśl Resident Evil 4. To tylko złudzenie.

Kto oglądał gameplay z Resident Evil 2 Remake (przypominamy poniżej) i zna oryginalną część jeszcze z czasów pierwszego PlayStation, od razu zauważył podstawowe różnice w mechanice rozgrywki. Zamiast statycznej kamery, dostaniemy w remake’u widok znad ramienia postaci, a zamiast strzelania w miejscu, będziemy mogli poruszać się podczas rozwalania zombiaków. Przywodzi to na myśl Resident Evil 4, które zerwało z survivalowym charakterem trzech pierwszych części i poszło w stronę zwykłej strzelaniny z elementami horroru. Niektórzy gracze zaczęli się nawet zastanawiać, czy odświeżone Resident Evil 2 nie zatraci swojego mrocznego, zaszczutego klimatu. Deweloperzy odpowiadają.

Resident Evil 2 Remake – walka całkiem inna niż w Resident Evil 4

Jak wyjaśnili producenci Yoshiaki Hirabayashi i Tsuyoshi Kanda podczas wywiadu z serwisem GameReactor, Resident Evil 4 był przede wszystkim grą akcji, podczas gdy druga odsłona serii była zdecydowanie inna i zostanie to odzwierciedlone w remake’u, mimo że na pozór odświeżana dwójka i czwarta część cyklu posiadają cechy wspólne.

Naprawdę chcę mieć pewność, że wszyscy to rozumieją. Choć Resident Evil 2 Remake posiada perspektywę znad ramienia, z trzeciej osoby, to nie jest RE4 – powiedział Harabayashi.

E3 2018 – najlepsze gry targów. Zgadzacie się z takim wyborem?

Resident Evil 4 już na poziomie koncepcyjnym został zaprojektowany, aby być bardziej strzelanką, więc mamy tam dużo amunicji i ciągle przemy do przodu. Resident Evil 2 Remake posiada perspektywę znad ramienia postaci, lecz jeśli chodzi o doświadczenie, to klasyczny survival horror tak samo, jak oryginalne odsłony Resident Evil od 1 do 3. Przechodzenie do trzecioosobowej perspektywy w remake’u nie oznacza zmiany w gameplay’u na wzór Resident Evil 4 i chodzi także o walkę. To bardziej oldschoolowy styl niż strzelanka w stylu Resident Evil 4 – zaznacza Harabayashi.

Oznacza to, że walka jest skupiona na zarządzaniu zasobami, tak jak w klasycznych survival horrorach – podejmuje wątek Kanda. – Nie dysponujesz dużymi zasobami amunicji, zatem będziesz musiał decydować przy każdym napotkanym zombie: czy chcesz go zdjąć i walczyć, czy chcesz uciec i strategicznie zachować pociski na inną okazję? W remake’u będziemy również cofać się do wcześniejszych lokacji na styl eksploracji z dawnych Metroidvanii, więc styl walki jest zdecydowanie bardziej klasyczną formą – dodaje.

Zatem bez strachu – nadchodzący Resident Evil 2 Remake będzie posiadał gęsty klimat survival horroru! Premiera gry została ustalona na 25 maja 2019 na PC, PS4 oraz Xbox One.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%