Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

RDR 2 i Battle Royale. Nikt nie chce smutnej, rozwodnionej wersji Fortnite

Prezes firmy Take-Two odniósł się do ewentualnego pojawienia się trybu Battle Royale w nadchodzącym RDR 2. Rockstar może wzorować się w pewnym stopniu popularnym Fortnite, lecz na pewno nie stworzy klona tej gry.

Red Dead Redemption 2 zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 i Xbox One pod koniec tego roku – 26 października. Według wcześniejszych nieoficjalnych informacji na temat RDR 2, w grze znajdziemy 3 tryby: Battle Royale, Survive and Revive oraz Money Grab. Rockstar niczego nie potwierdza, a prezes firmy Take-Two zaznacza, że jeśli będzie Battle Royale w RDR 2, dostaniemy zupełnie nowe doświadczenie, a nie klon dotychczasowych rozwiązań.

Battle Royale w RDR 2. Jeśli tak, to inaczej niż w Fortnite

Podczas rozmowy z serwisem GameDaily, Strauss Zelnick nie potwierdził Battle Royale w Red Dead Redemption 2, lecz podkreślił, że gdyby został on uwzględniony, byłby inny niż w Fortnite.

Użyliśmy już wcześniej mechaniki Battle Royale – zaznaczył, nawiązując do trybu Zapadnia, który pojawił się w sieciowym trybie GTA 5 w maju tego roku. – Nie wykluczałbym tego [wprowadzenia Battle Royale w RDR 2], ale każda mechanika rozgrywki, której używasz, ma służyć dobrej zabawie i musi być zorientowana na konsumenta. Na pewno nie koncentrowalibyśmy się na dochodach – mówi Strauss Zelnick.

Premiery gier na nowy tydzień. 8 produkcji, na które warto zwrócić uwagę

Chciałbym, byśmy mieli Fortnite, ale nie mamy, więc Fortnite nam nie pomoże. Nie oznacza to jednak, że nie możesz używać mechanik rozgrywki z innych gier.  Z pewnością nie jesteśmy przeciwni używaniu czegoś stworzonego przez kogoś innego w celu poprawy doświadczenia w naszych własnych grach – kontynuuje prezes firmy Take-Two dodając, że ma na myśli pochodną dla jakiejś małej części gry.

Wielki sukces Fortnite nie może oznaczać według Zelnicka, że wszystko co pojawi się na rynku będzie klonem tej popularnej gry: Jeśli zamienilibyśmy nadchodzącą premierę w smutną, rozwodnioną wersję Fortnite, mogę Was zapewnić, że byłaby to porażka, nie mówiąc o wstydzie [dla marki].

Rockstar szykuje prawdopodobnie Battle Royale w RDR2, lecz spodziewajmy się zupełnie czegoś innego niż to, co oferują obecne gry opierające się na tym trybie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 59 reviews)
Excellent44%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible49%