Razer przejmuje Ouya. Jakie ma plany na przyszłość?

Razer potwierdziło dzisiaj przejęcie całości zasobów oprogramowania OUYA, w tym katalogu gier i platformy sprzedaży cyfrowej.

Zespół techniczny i personel odpowiedzialny za relacje z deweloperami stojący wcześniej za rozwojem OUYA, dołączyli do zespołu odpowiedzialnego za rozwój oprogramowania i aplikacji Razer. Strony nie ujawniają szczegółów finansowych transakcji.

Razer ma długofalową wizję rozwoju pod kątem Android TV i konsol bazujących na Android TV, takich jak Xiaomi Mi Box i Alibaba Tmall Box, na które OUYA udostępniała do tej pory gry – komentuje współzałożyciel i CEO, Min-Liang Tan.


Już niebawem Razer przygotuje specjalną propozycję skierowaną do obecnych posiadaczy konsoli OUYA, która umożliwi migrację na bardziej zaawansowaną platformę Forge TV w zestawie z kontrolerem Serval. Intencją producenta jest umożliwienie posiadaczom OUYA przeniesienie swoich gier, kontrolerów i kont do platformy Cortex TV i mikro-konsoli Forge TV, pozwalając wnieść doświadczenia z zabawy z Androidem na telewizorze na kolejny poziom. Co więcej, Razer planuje także znaczące obniżki dla posiadaczy OUYA, którzy zdecydują się na kupno urządzeń gamingowych Razera. Migracji do mikro-konsoli Forge będą towarzyszyć również dodatkowe prezenty, loterie i specjalne promocje.

Razer informuje też o swoich planach wprowadzenia licznych usprawnień w konsoli Forge TV, dedykowanych kontrolerach oraz w oprogramowaniu. Aktualizacje będą miały na celu poprawę szeroko rozumianych doświadczeń związanych z domową rozrywką. Dzięki zwiększeniu inwestycji w programy deweloperskie i wydawnicze oraz wielu partnerskim inicjatywom technologicznym, Razer znacznie powiększy liczbę gier dostępnych na nowo pozyskaną platformę Android.

Źródło: Informacja prasowa Razer

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

8 Shares
Share8
+1
Tweet