Smartfon dla gracza zapewniający do 120 fps-ów? Premiera w tym miesiącu!

Cena i szczegóły.

Razer zaprezentował dzisiaj Razer Phone. Pierwsze urządzenie z mobilnego działu Razera wyposażono w ekran UltraMotion z odświeżaniem 120 Hz oraz technologię dźwięku Dolby Atmos.

Jak zaznacza producent, zastosowany w urządzeniu ekran zapewni odświeżanie i płynność wyświetlania grafiki na poziomie nieporównanie lepszym od innych współczesnych smartfonów.

Premiery gier w listopadzie. 11 gier, których nie można przegapić

UltraMotion to technologia, która synchronizuje częstotliwość odświeżania obrazu wyświetlacza z procesorem graficznym, w celu usunięcia tzw. tearingu (czyli rozrywania ekranu) i zmniejszenia do minimum opóźnienia sygnału, przy jednoczesnym niewielkim zużyciu energii akumulatora. 5.72 calowy ekran, Quad HD IGZO LCD, zapewni żywe i wyraźne obrazy w szerokiej gamie kolorystycznej.

Razer Phone

Dzięki przednim głośnikom i dedykowanym wzmacniaczom oraz technologii Dolby Atmos, Razer Phone ma nam z kolei zapewnić dźwięk o prawdziwie kinowej jakości.

Certyfikowane przez THX złącze audio USB-C razem z 24 bitowym cyfrowym konwerterem dźwięku (DAC) zagwarantuje – według Razera – audiofilską jakość dźwięku dostarczaną do ulubionych słuchawek.

Razer Phone ma nam zapewnić komfort oglądania i grania dzięki najnowszej platformie mobilnej Qualcomm Snapdragon 835, wspieranej przez aż 8 GB pamięci RAM. Dzięki aplikacji Razer Game Booster użytkownicy mogą w pełni zapanować nad rozgrywką, a najlepszy w swojej klasie układ chłodzenia zmniejszy tzw. throttling (obniżenie taktowania procesora), aby zmaksymalizować moc i wydajność smartfona.

Razer Phone wyposażono w duży akumulator o pojemności 4 000 mAh. Dzięki temu gracze mogą się cieszyć swoją ulubioną rozrywką przez cały dzień, a technologia Qualcomm Quick Charge 4+ pozwoli na szybkie ponowne naładowanie akumulatora.

Razer Phone

Dwa tylne aparaty o rozdzielczości 12 Mpix czynią z Razer Phone wszechstronne narzędzie do tworzenia zdjęć. Płynne i szybkie przybliżenie (w zakresie od szerokich kątów do ujęć teleobiektywowych) można kontrolować za pomocą jednego gestu dwoma palcami. Urządzenie posiada dwutonową lampę błyskową.

Korpus Razer Phone mierzy tylko 8 mm grubości. W smartfonie zainstalowano system Android Nougat, który wiosną 2018 roku zostanie zaktualizowany do wersji Oreo.

Urządzenie wyposażono w aplikację Nova Launcher Prime zintegrowaną z Asystentem Google. Program uruchamiający Nova Launcher Prime oferuje duże możliwości dostosowania Androida do własnych potrzeb i preferencji.

Razer Phone

Razer jest dumny z partnerstwa z producentami i deweloperami gier jak  Tencent i Square Enix. Pozwoli to na przeniesienie najlepszych doświadczeń z gier do segmentu mobilnego, a także na pełne wykorzystanie możliwości Razer Phone. Gry mobilne zostały zoptymalizowane przez partnerów do działania z ekranem UltraMotion z w zakresie do 120 klatek na sekundę.

„Arena of Valor” firmy Tencent już wkrótce zadebiutuje na rynku amerykańskim. To popularna gra typu MOBA (multiplayer online battle arena). Gracze dzięki gamingowym możliwościom Razer Phone będą mogli w pełni oddać się spektakularnym walkom drużynowym.

Inni partnerzy

  • Final Fantasy® XV Pocket Edition” Square Enix
  • “Gear.Club” Eden Games
  • “Lineage 2: Revolution” Netmarble Games Corporation
  • “Old School RuneScapeJagex Limited
  • RuneScape” Jagex Limited
  • “Shadowgun Legends” Madfinger Games
  • “Tekken” BANDAI NAMCO Entertainment Europe
  • “Titanfall: Assault” NEXON Co., Ltd. and Particle City, Inc.
  • “World of Tanks Blitz” Wargaming Group Limited
Razer Phone

Razer Theme Store pozwoli graczom dostosować telefon do ich preferencji poprzez zmianę tapet, ikon i kolorów bezpośrednio na telefonie. Dodatkowo użytkownicy będą mogli wybrać dzwonki stworzone przez DJ-ów Razera oraz tapety inspirowane najpopularniejszymi grami, jak na przykład „Shadowgun Legends”.

W Europie Razer nawiązał na wyłączność współpracę z firmą Three, która będzie jedynym operatorem oferującym telefon w momencie premiery w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii oraz w Szwecji

Dokładnie 1337 egzemplarzy limitowanej edycji Razer Phone z zielonym logotypem z trzygłowym wężem będzie dostępnych w sklepach Three w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii i w Szwecji, w Razer Storze w San Francisco oraz online w Stanach Zjednoczonych oraz w Kanadzie poprzez Razerzone.com.

Standardowa edycja Razer Phone ma chromowane logo z trzygłowym wężem.

CENA

Rekomendowana cena detaliczna wynosi: US$699.99 / €749.99 / £699.99

DOSTĘPNOŚĆ

Three Europe: Wielka Brytania, Irlandia, Dania oraz Szwecja.

Razerzone.com: Północna Ameryka, kanada, Wielka Brytania Irlandia, Niemcy, Francja, Dania oraz Szwecja.

Razer Phone będzie również dostępny na Amazon.com oraz w wybranych sklepach Microsoftu w USA.

Od 1 listopada, 2017 roku, od 21:00, będzie możliwe złożenie pre-orderu w punktach Three oraz na ich stronie internetowej. Razer Phone może również zostać zarezerwowany na stronie Razerzone.com w krajach, w których jest dostępny. Razer Phone trafi do sprzedaży w wymienionych wcześniej krajach 17 listopada, 2017 roku.

Źródło: Razer, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.