Kolejny hicior z PS5 najpewniej zmierza na PC. Za port odpowiada Nixxes

Ratchet & Clank: Rift Apart może doczekać się portu na PC
Newsy

Nixxes Software najpewniej pracuje nad portem kolejnej gry ekskluzywnej z PS5. Ratchet & Clank: Rift Apart może doczekać się wersji na PC.

Nixxes to doświadczeni twórcy konwersji gier. Do tej pory mogliśmy cieszyć się ich wysiłkiem za sprawą przeniesienia Marvel’s Spider-Man od Insomniac Games na PC. Teraz okazuje się, że deweloperzy mogą odpowiadać za jeszcze jedną grę od Insomniac. I ponownie może chodzić o markę, którą kojarzymy wyłącznie z PlayStation. Sony faktycznie stara się jak może, aby zagarnąć jak największą część rynku PC dla siebie.

Na stronie studia pojawiły się nowe oferty pracy. Jedna z nich, dla UX/UI Engineer, wymaga znajomości middleware’u Coherent. Jak to się łączy z PlayStation? Gracze na Reddicie bardzo szybko połączyli kropki. Z drugiej strony przestrzegam przed zbytnim hypem, bo nie są to potwierdzone informacje. Mimo wszystko brzmią bardzo sensownie.

Otóż wymienione oprogramowanie stworzone zostało przez zewnętrzną firmę Coherent Labs i ułatwia pracę nad interfejsem użytkownika w grach wideo. Tytułem ekskluzywnym dla PS5, który z niego korzysta, jest właśnie Ratchet & Clank: Rift Apart. Najnowsza odsłona przygód Ratcheta i Clanka powstała właśnie dzięki Insomniac Games, których Spider-Manem już się Nixxes zajmowało. Można więc założyć, że kolejnym portem z PS5 na PC będzie właśnie ten tytuł.

Póki nie ma potwierdzenia tych domysłów, możemy już zacierać ręce z myślą o premierze The Last of Us Part I na PC.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie