Quake Champions będzie za darmo

Twórcy chcą dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

Tim Willits z id Software podaje, że gra Quake Champions będzie dostępna za darmo dla wszystkich graczy. Zawierać będzie jednak mikropłatności. Darmowe mają być wszystkie mapy i bronie oraz jedna postać – Ranger. Pozostałe postacie odblokuje kupując za prawdziwe pieniądze tak zwany Champion Pack. Ma być też jednak opcja zdobycia nowych postaci dzięki zdobywanym w trakcie gry punktom Favor. Aczkolwiek jeśli odblokujemy nową postać w taki sposób, będziemy mieć dostęp do niej tylko przez określony czas (nie wiadomo w tej chwili jak długi).

Cenę dodatku Champion Pack poznamy w późniejszym czasie. My tymczasem przypominamy, że ruszyły już zapisy na zamknięte beta testy gry. Aby mieć szansę na przetestowanie produkcji, należy zajrzeć w to miejsce i dokonać rejestracji. Następnie czekać na maila zwrotnego z ewentualnym potwierdzeniem przyjęcia do beta testów. Z okazji rozpoczęcia zapisów do beta testów, Bethesda przygotowała też krótki materiał wideo, który prezentujemy poniżej.

Quake Champions to gra FPS, która ma być powrotem do korzeni gatunku strzelanek i marki Quake. Zaoferuje sporo klasycznej walki w sieci, gdzie liczą się przede wszystkim umiejętności gracza. W grze będzie kilka unikatowych postaci, które będą różnić się zdolnościami.

Quake Champions będzie mieć premierę jeszcze w tym roku.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.