Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

PUBG Mobile – klawiatura i myszka. Sposób na zniszczenie mobilnego Battle Royale

PUBG Mobile jest rozchwytywane przez graczy, lecz niestety sporo osób zdaje się nie rozumieć, że to gra mobilna na telefon, a nie na PC z klawiaturą i myszką.

PUBG Mobile jest zdominowany przez myszki i klawiatury – zauważa portal PCGamesN dodając, że poważnie zagraża to balansowi rozgrywki w grze i frustruje graczy, którzy starają się bawić przy tytule w sposób, jaki wymarzyli sobie jego twórcy.

Kończy się to tym, że użytkownicy korzystający z myszki i klawiatury zyskują ogromną przewagę nad osobami grającymi dotykowo. W serwisie YouTube pojawiają się gameplay’e, na których można zobaczyć, jak tacy kombinatorzy zdejmują coraz bardziej sfrustrowanych graczy obsługujących PUBG Mobile na telefonie.

PUBG Mobile na telefon i sposób na mysz + klawiaturę

Sposobów, by pograć w PUBG Mobile z użyciem myszki i klawiatury jest naprawdę sporo i nie jest to żadna tajemnica. PCGamesN wymienia choćby skorzystanie z emulatora Androida na PC, zainstalowanie gry na chromebooku czy powiązanie telefonu z klawiaturą i myszką poprzez Bluetooth. W ten sposób zyskujemy precyzję strzałów i spore ułatwienia w poruszaniu się po mapie, o którym posiadacze urządzeń przenośnych mogą jedynie pomarzyć.

Czy można walczyć z takim problemem w PUBG Mobile?

Twórcy gry mają twardy orzech do zgryzienia, ponieważ – jak zaznacza PCGamesN – oszuści od początku istnienia PUBG dawali w kość uczciwym graczom, ale teraz nie trzeba nawet łamać zasad, aby uzyskać nieuczciwą przewagę w polowaniu na przeciwnika.

Teoretycznie deweloperzy mogliby zmienić matchmaking w ten sposób, by gracze z najwyższymi umiejętnościami byli dobierani osobno i grali tylko we własnym gronie, lecz nie będzie to rozwiązanie, które na 100 procent skupi w jednym miejscu jedynie osoby używające klawiatury i myszki w PUBG Mobile.

Jakby nie było, deweloperzy muszą szybko zareagować i zastanowić się, jak rozwiązać ten problem, póki PUBG Mobile nie zostanie zniszczone przez użytkowników bawiących się kosztem innych.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%