PlayStation 4 może dostać kolejną grę, dotychczas ekskluzywną dla PS5 i PC

arcadegeddon
PC PS4 PS5

Pojawiły się przecieki na temat kolejnej produkcji wydanej dotychczas na PS5 i PC, która pojawić się ma w wersji na PS4. Chodzi o Arcadegeddon, za którą odpowiadają twórcy m.in. Predator Hunting Grounds czy Friday the 13-th.

Nie słyszeliście nigdy o Arcadegeddon? Nic dziwnego, bo wydana dotychczas na PC i PS5 pozycja przeszła bez echa. Wersja na PS4 może w pewien sposób wpłynąć na popularność tytułu.

Najpierw na PS5, a teraz na PS4

Tajwańska agencja zajmująca się przyznawaniem kategorii wiekowych grom, wrzuciła na swoją stronę Arcadegeddon w wersji na PS4. Dotychczas tytuł ukazał się wyłącznie na PC i PS5. Co ciekawe, jest to jedna z pierwszych pozycji, które korzystają z AMD FidelityFX Super Resolution na nowej generacji konsoli Sony.

Na Metacriticu nie ma obecnie wystarczającej liczby recenzji, aby wyciągnąć średnią ocenę gry. W nielicznych opiniach krytyków branżowych tytuł zbiera oceny 7/10. Nieco gorzej jest w przypadku użytkowników, którzy są wyjątkowo podzieleni. Wystawiają jej noty od najwyższych do najniższych (ale średnia niestety nie napawa optymizmem – 4.6/10).

Za grę odpowiada studio Illfonic, twórcy Predator Hunting Grounds i Friday the 13-th: The Game. Jeżeli chodzi o rozgrywkę – produkcja skupia się na kooperacyjnych (ale istnieje też możliwość gry solo) potyczkach w świecie gier z retro salonów z automatami arcade. Całość przypomina najbardziej Fortnite, szczególnie pod względem zastosowanego stylu graficznego.

Informacja o przyznaniu grze kategorii „12+” została szybko usunięta ze strony. Nie wiemy tym samym, kiedy można spodziewać się jej premiery w wersji na PS4, o ile przeciek w ogóle okaże się prawdziwy.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie