Nowa funkcja PS5 testowana przez Sony, ale nieliczni gracze ją zobaczyli

PS5 ma ukrytą szalenie użyteczną opcję | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Wygląda na to, że jesteśmy coraz bliżej pełnej integracji konsoli PS5 z programem lojalnościowym Sony. Firma chce ułatwić graczom korzystanie z PlayStation Stars.

W sieci pojawiły się ciekawe wieści odnośnie nowej funkcji PS5. Wygląda jednak na to, że opcja jest dopiero testowana i to na niewielkiej grupie użytkowników konsoli. Na szczęście komuś udało się zrobić zrzuty ekranu, zatem można “podejrzeć przyszłość”.

Czekamy na integrację PS5 z PS Stars

Jak zapewne wiecie, PlayStation Stars to program lojalnościowy Sony, który pozwala graczom zdobywać różne nagrody w ramach comiesięcznych wyzwań. Zebrane w programie punkty wymieniamy np. na doładowania portfela w PS Store. Choć wszystko wygląda świetnie, to jednego brakuje – jasnej informacji z poziomu konsoli, które gry pozwalają nam zdobywać nagrody, jakie są aktywne wyzwania, co możemy wygrać itd.

Na szczęście wygląda na to, że Sony stara się ułatwić korzystanie z PS Stars. Zauważona funkcja umożliwia śledzenie kampanii na PS5, co obrazują screeny z poniższego tweeta. Informacją podzielił się na X serwis PSSCollectibles, który otrzymał od swojego źródła zrzuty ekranu przedstawiające specjalne karty PlayStation Stars na PS5. Znalazły się one przy grze Lego Builder’s Journey, która brała udział w jednym z wyzwań programu we wrześniu.

Jeśli z kwalifikującą się grą trwa aktywna kampania, informacje o kampanii PS Stars znajdziesz w sekcji oficjalnych aktualności. Nie udało mi się osobiście potwierdzić, czy dotyczy to wszystkich kampanii, odkąd moja jest ukończona, ale mam nadzieję, że przybliża nas to o krok do integracji PlayStation Stars na PS5!

PSSCollectibles

Jak widać, karta nawiązuje do kampanii, jej kolekcjonerskiej nagrody w postaci klawiatury (o nazwie „Vibes? Immaculate”), a nawet informuje użytkownika o warunkach uzyskania prezentu.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie