Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Tagi: ,

Gry na PS5 kosztują po 349 zł, rzekomo Sony chciało by były jeszcze droższe

Redakcja Bloomberg podkreśla, że pierwotnie Japończycy zakładali, iż gry na PS5 będą dostępne za ponad 70 dolarów.

Dziennikarze portalu Bloomberg (źródło) zauważają, że ceny produkcji nie zmieniały się od 15 lat. Wraz z erą next-genów musiał więc nadejść moment podwyżek. Jest to rzecz jasna związane z coraz to większymi kosztami produkcji gier. Część wydatków siłą rzeczy musi zostać przeniesiona na konsumentów.

Co jednak zadecydowało, że Sony nie pokusiło się o ustalenie większej ceny za grę aniżeli 70$? Najpewniej wpływ na to miała reakcja potencjalnych klientów, po ogłoszeniu sumy za NBA 2K21. Tytuł ten był pierwszym zwiastunem podwyżek, a internauci odebrali posunięcie 2K Sports skrajnie negatywnie.

Coraz więcej deweloperów przyznaje niemniej, że gry muszą kosztować więcej. Strauss Zelnick będący szefem 2K Games otwarcie powiedział, że produkcje takie jak GTA V muszą być droższe. W jego opinii osoby lubujące się w interaktywnej rozrywce powinny ponosić dodatkowe koszty za produkty reprezentujące najwyższy poziom.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się