PS Plus z niespodzianką. Ta gra miała opuścić usługę, a nadal tu jest!

PS-Plus-Back-4-Blood
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Okazuje się, że katalog PS Plus Extra w styczniu 2024 roku uszczuplił się nie o 10, a o 9 gier. Jedna z popularnych strzelanek nadal jest dostępna w usłudze.

Sony co miesiąc dodaje nowe gry do PS Plus i jednocześnie blokuje dostęp do kilku innych tytułów. Katalog Extra miał stracić w styczniu 10 produkcji, jednak ku zdziwieniu graczy, planu nie wykonano w całości. Forumowicze z Reddit zauważyli, że kooperacyjna strzelanka FPP z zombiakami, wciąż jest odblokowana i można ją pobierać. Mowa o bardzo popularnym shooterze od studia Turtle Rock. Czy gra zostanie nam odebrana, kiedy w życie wejdzie oferta PS Plus luty 2024 dla progu Extra? Na pewno nie, ponieważ znamy już listę gier do usunięcia z PS Plus na przyszły miesiąc. Więc może Sony przedłużyło kontrakt z wydawcą i po cichu pozostawiło nam ten tytuł?

Back 4 Blood jednak nie wypadło z PS Plus Extra

To nie pomyłka – Back 4 Blood znajdowało się w zakładce “Last chance to play” pośród 10 tytułów, które szykowały się do opuszczenia katalogu Extra w styczniu. I jak wspomnieliśmy, wszystkie gry, oprócz właśnie Back 4 Blood, pożegnały się już z usługą. Nie wiemy, dlaczego strzelanka z zombie w roli głównej nadal jest dostępna.

Back 4 Blood widniało na liście usuwanych gier z usługi PlayStation Plus, a jednak gra nadal jest dostępna.
Back 4 Blood widniało na liście usuwanych gier z usługi PlayStation Plus, a jednak gra nadal jest dostępna.

Jeden z forumowiczów Reddit przekonuje: Jestem pewien, że Back 4 Blood zniknął z „Last chance to play” na kilka dni przed ostatecznym terminem usunięcia. Możliwe zatem, że Sony umieściło ją na liście usuwanych gier przez pomyłkę, ale możliwe też, że kontrakt z wydawcą został przedłużony. Jakby nie było, liczy się to, że wciąż mamy dostęp do tego tytułu. A jest to całkiem dobra produkcja, która posiada oceny w PS Store na poziomie 4.02/5. Można więc wpadać do apokaliptycznego świata zombie i wciąż walczyć o przetrwanie!

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie