Masz PS Plus, na Black Friday kupisz w promocji „łatwą platynę”

Dwie gry w PS Plus nagle dostały trofea. Zgarniemy je w klasykach
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Trochę się zdziwiłem, kiedy zobaczyłem promocje Black Friday w PS Store na gry oferujące łatwą platynę. Zdziwiłem, biorąc pod uwagę ostatnie informacje o rychłym końcu zaśmiecania sklepu PlayStation.

Mamy Black Friday, mamy promocje na gry w PS Store. Ciekawe jest to, że wśród nich znalazło się naprawdę dużo tytułów, które dzięki wciskaniu X dają nam platynowe trofea. Pamiętacie, jak pisałem o głaskaniu kotów zastanawiając się, po co w ogóle powstają takie produkcje? No wiadomo… dla łowców platyn. Ale problem w tym, że “śmieci” w sklepie PlayStation jest coraz więcej…

Łatwa platyna za 10,80 zł z PS Plus w promocji Black Friday

Jeśli jesteś skłonny/skłonna zapłacić niecałe 13 zł za kolejną platynę (dla posiadaczy PS Plus cena 10,80 zł), w promocji znajdziesz sporo dobrego. Wpisałem w wyszukiwarce PS Store słowo “głaszcz” i już widzę 7 takich przecenionych produkcji. Mamy głaszcz kota, królika, psa, chomika… a nawet rybę i węża. Wszystkie “zagłaskane” promocje znajdziesz pod tym linkiem.

Mam jednak nadzieję, że to jedno z ostatnich tchnień takich produkcji. Dopiero co pisałem o liście Sony do deweloperów, w którym firma wzywa producentów gier, by nie publikowali w PS Store tytułów wątpliwej jakości. 

Sony zamierza zrobić porządek m.in. z łatwymi platynami i wyrzucać je z PlayStation Store. Takie tytuły mają być usuwane w cień sklepu, nie pojawiać się w promocjach czy wynikach wyszukiwania. Póki co, nowe wytyczne nie obowiązują, a powielające ten sam schemat “gry śmieci” są nawet wyróżniane promocjami w PS Store. Oby już niedługo…

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie