PS Plus ma dostać nową funkcję, ale tylko na PS5. Słuszna decyzja?

PS-Plus-PS5
Newsy PlayStation Plus PS5

Nadchodząca aktualizacja PS5 7.00 ma zaoferować oczekiwane rozwiązanie w ramach abonamentu PS Plus. Tyle, że według źródła ujawniającego szczegóły update’u, będzie ona ograniczona do konsoli obecnej generacji.

Wspominałem wczoraj o przecieku dotyczącym nowej wersji systemu PlayStation 5. Testy beta mają ruszyć ponoć jeszcze w styczniu, a sam update zostanie udostępniony 8 marca. Wśród nadchodzących nowości mamy zobaczyć integrację z Discord oraz możliwość streamingu gier PS5. Powracam do tematu, by rozwinąć myśl o tej drugiej funkcji.

Streaming gier PS5 w PS Plus Premium

Według przecieku, możliwość streamingu gier z PS5 ma pojawić się jako nowa funkcja dla posiadaczy abonamentu PS Plus Premium. Warto jednak zaznaczyć, że szykuje się dodatkowy bardzo ważny warunek, żeby z niej skorzystać. Sama subskrypcja Premium ma ponoć nie wystarczyć.

Streaming gier z PS5 będzie bowiem możliwy jedynie na konsoli PS5. Zatem kto ma PlayStation 4 wraz z abonamentem Premium, nie będzie mógł na swoją „czwóreczkę” strumieniować gier z obecnej generacji PlayStation.

Wygląda zatem na to, że Sony takim warunkiem zamierza wspierać sprzedaż PlayStation 5, nie pozostawiając wyboru właścicielom starszych konsol, którzy będą chcieli pograć w nowości poprzez streaming.

Na koniec przypomnę, że obecnie subskrybenci PS Plus Premium nie mogą przesyłać strumieniowo żadnych gier dostępnych wyłącznie na PS5, takich jak Returnal i Deathloop, ani wersji PS5 gier, które są również dostępne na PS4, takich jak Final Fantasy VII Intergrade i Death Stranding Director’s Cut.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie