Posiadacze PS Plus zirytowani postępowaniem Sony. „Wpadli na dobry pomysł, ale go nie wykorzystują”

PS Plus czerwiec 2022. Nowe gry już dostępne do pobrania
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Gracze odnaleźli kolejne tytuły, które zostaną usunięte z katalogu PS Plus Extra lub Premium. „Znaleźli” to odpowiednie słowo, ponieważ brak klarownych i oficjalnych informacji w tym temacie jest lekko żenujący.

Dopiero co pisałem o trzech odświeżonych częściach Mafia, które opuszczą katalog PS Plus w tym miesiącu. Stanie się to 15 listopada, a więc za niespełna dwa tygodnie. Dowiedziałem się o tym przypadkiem, przeglądając PS Store. Oficjalnych komunikatów brak.

Okazuje się, że 15 listopada z katalogu PS Plus Extra lub Premium wypadnie jeszcze więcej gier, o czym rozpisują się gracze na forum Reddit. Przy okazji dając upust swojej irytacji.

PS Plus – jakie gry odejdą w listopadzie?

15 listopada z katalogu gier PS Plus Extra / Premium znikną następujące tytuły:

  • Mafia: Definitive Edition
  • GreedFall
  • Mafia 2: Definitive Edition
  • Mafia 3: Definitive Edition
  • MXGP 2021
  • RIDE 4

Dlaczego gracze narzekają?

W jednym z wątków na Reddit oburzony gracz pisze, że wcześniejsze dwutygodniowe powiadomienie o opuszczeniu PS+ Extra przez SOMA może być w porządku, ale 12 dni na RPG, takie jak GreedFall, jest po prostu irytujące.

Właśnie okazało się, że GreedFall również opuści katalog PlayStation Plus Extra w dniu 15 listopada…

Większość graczy nie ma możliwości zagrania w 50-75 godzinne RPG w mniej niż 2 tygodnie. Tu nie chodzi o FOMO [red. strach przed tym, co nas omija]. Mam małą listę trzydziestu kilku gier, w które chcę zagrać w katalogu Extra, ale ciężko mi jest poprzestawiać kolejność ich przechodzenia, gdy słyszymy o datach opuszczania gier w taki sposób.

Reddit

Inni również uważają, że sposób, w jaki dowiadujemy się o grach, które mają zostać usunięte z usługi, jest niewłaściwy:

Nie chodzi tylko o to, że dwa tygodnie to za mało, ale o sposób, w jaki zostało to ogłoszone. Jest on całkowicie absurdalny. Sony powinno informować o usunięciach gier, a także o dodatkach. To nie w porządku, że musisz codziennie spędzać czas na Reddicie i mieć szczęście, że natkniesz się na post od kogoś, kto widział powiadomienie na stronie gry. Sony ma świetny katalog, ale robi straszną robotę, zarządzając nim!

Reddit

Gracze piszą wprost – nie może być tak, że dwa tygodnie przed wyrzuceniem gry z katalogu pojawia się na jej karcie data usunięcia. Jak ktoś zaznacza, bezsensowne jest również to, że jeśli pobrałeś daną grę, to takiej informacji nie widzisz. Na koniec zwrócono uwagę, że Sony wpadło na dobry pomysł, aby wprowadzić w aplikacji PS+ sekcję „leaving soon”, …ale jej nie używa (jest pusta).

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie