Wielkie zamieszanie w PS Plus. Zdezorientowani gracze nie wiedzą, ile mają czasu na granie

ps plus lipiec 2022 gry
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Osoby opłacające PS Plus Extra lub Premium straciły ważną podpowiedź na stronie PlayStation. Nie wiedzą teraz, kiedy gry będą usuwane z usługi.

Gry dodawane do katalogu usługi PS Plus Extra oraz Premium mają to do siebie, że nie są dane raz na zawsze. Podobnie jak w Xbox Game Pass, część tytułów po pewnym czasie znika i nie można w nie więcej grać. To, do kiedy dany tytuł będzie się znajdował w katalogu, mogliśmy podejrzeć w zakładce The Last Chance to Play. Jest ona nadal widoczna na stronie PlayStation, ale z pewną zmianą.

PS Plus i niewiadoma wokół gier z Extra oraz Premium

Wygląda na to, że Sony wprowadziło zmianę w swojej usłudze PS Plus. Przez co nie można już zobaczyć dokładnej daty usunięcia gry z katalogu – czytamy na stronie Pushsquare. Chodzi o to, że data wygaśnięcia nie jest wyświetlana w zakładce The Last Chance to Play.

Zmiany zauważono przy grach Rez Infinite oraz Grand Theft Auto: Vice City The Definitive Edition. W obu przypadkach nie podano, we wspomnianej zakładce, do kiedy mamy czas na ogranie tytułów. Co prawda, w przypadku tytułu od Rockstar dowiedzieliśmy się o tym z karty tytułu w PS Store. Lecz takie informacje powinny być nie wybiórcze, lecz kompletne. I podawane w jednym miejscu.

Gracze są zatem zdezorientowani. Sam przyznam, że takie informacje, jak data usunięcia danej gry z usługi, powinna być podstawową informacją. Skąd mam wiedzieć, że nagle jutro jakiś tytuł, który mnie wciągnął i dobrze się przy nim bawię, nagle nie zostanie z dnia na dzień wyrzucony z Extra i Premium?

Mam tylko nadzieję, że to jakiś nieszczęsny błąd, a Sony pracuje nad porządną zakładką, w której wszystko będzie jasno wyłożone.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie