Sony w końcu ujawnia ważne dane o PS Plus Extra i Premium

PS-Plus
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

W zeszłym roku Sony rozbiło subskrypcję PS Plus na progi Essential, Extra oraz Premium. W końcu dowiedzieliśmy się, ile osób płaci za droższe wersje abonamentu. A ja wam podpowiem, jak kupić je w promocji.

Dawniej PS Plus nie było tak skomplikowane. Kupowałeś, mogłeś korzystać z określonych profitów i odbierać gry co miesiąc bez dodatkowych opłat. Po rozbiciu usługi na trzy progi, nie każdy nowy posiadacz PS5 ogarnia, za co płaci w konkretnej wersji subskrypcji. Na szczęście Sony wydało niedawno fajny poradnik wideo. I na szczęście można kupić każdy próg Plusa w promocji, o czym zaraz napiszę. Pod sposobem na tańszy abonament zobaczysz, ile osób już teraz korzysta z progów Extra i Premium, ponieważ właśnie ujawniono takie dane.

Ja zawsze mam promocję na PS Plus

Zawsze, ponieważ sam ją sobie robię, korzystając z tańszych doładowań portfela. Dzięki temu mam np. 200 zł do wydania w PS Store za 165 zł, a 100 zł za 83 zł z groszami.

PS-Store-doladowania
Tanie doładowania portfela w PS Store – KUP TUTAJ.

Ile osób opłaca progi PS+ Extra i Premium?

Z poprzedniego raportu finansowego Sony wiemy, że abonament PlayStation Plus wykupiło łącznie 47,4 mln użytkowników. W najnowszym raporcie podano natomiast, ile osób zdecydowało się na droższe wersje subskrypcji. A jest ich 14,1 mln. I tutaj ciekawa sprawa, ponieważ mogłoby się wydawać, że to próg Extra jest bardziej interesujący dla graczy. Premium zapewnia niewiele więcej atrakcji, jak dostęp do klasyków czy wersji próbnych gier. Jednak więcej osób decyduje się właśnie na Premium. Widać, że “wabik” zadziałał.

PS-Plus-Extra-i-Premium
PS Plus Extra i Premium. Tyle osób za to płaci

Jak wynika z powyższej grafiki, 70 proc. wszystkich posiadaczy Plusa wybiera pakiet Essential, a 30 proc. osób decyduje się na droższe progi Extra lub Premium. Ten pierwszy posiada 6,1 mln subskrybentów, drugi kupiło aż 8 mln osób. A ty do której grupy należysz?

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie