Projekt Ariana zdobywa prestiżowe nagrody

Dzięki nowatorskiemu systemowi projekcyjnemu Razer zdobywa nagrodę Best of CES.

Podczas tegorocznych targów CES, projektor Razer prezentowany jako Projekt Ariana zdobył główną nagrodę jako najlepszy wśród zaprezentowanych na targach urządzeń gamingowych, a także wyróżnienie publiczności People’s Choice przyznawane przez czytelników serwisu Engadget – oficjalnego partnera medialnego targów.

Projekt Ariana przetwarza dane w czasie rzeczywistym, aby przenieść doświadczenia z gry w przestrzeń całego pokoju. System dostosowuje wyświetlany obraz elementów gry do rozmiarów, kształtów i elementów znajdujących się w pokoju, w tempie, które do tej pory osiągalne było tylko na ekranie.


– Projekt Ariana to rzeczywistość wirtualna, ale bez niewygodnych gogli, bez ciągnących się wszędzie kabli i dająca możliwość doświadczania świata gry wszystkim obecnym w pokoju – twierdzi Min-Liang Tan, współzałożyciel i CEO Razer.

Inżynierowie z firmy Razer osiągnęli takie efekty, dzięki wykorzystaniu technologii podświetleń Razer Chroma i połączeniu jej z laserowymi czujnikami głębi, projekcją obrazu 4K oraz wsparciem integracji w grach. Przy pracach nad projektem korzystano ze wsparcia deweloperów i wydawców. Projektor oferuje także personalizowane podświetlenie, w połączeniu z innymi urządzeniami gamingowymi produkowanymi przez Razer, oświetlenie ambientowe oraz surround sound dzięki urządzeniom certyfikowanym przez THX. Każdy z elementów współpracuje z grami w czasie rzeczywistym, dzięki wykorzystaniu platformy Razer Chroma, zapewniającej zintegrowane rozwiązania dedykowane wizualnej i dźwiękowej immersji.

Razer planuje rozwinąć koncepcję Projektu Ariana w produkt konsumencki jeszcze przed końcem 2017 roku.

Źródło: Razer

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

7 Shares
Share7
+1
Tweet