Premiery gier obecnego tygodnia. 5 arcyciekawych tytułów dla koneserów

premiery gier wrzesień 2022
Premiery gier Premiery tygodnia

XIII Remake

Platformy: Switch
Data premiery: 13 września
Producent: PlayMagic / Tower Five
Wydawca: Microids / Anuman Interactive

Odświeżone wydanie XIII było jedną wielką katastrofą na PC i konsolach. Tona bugów i przedziwna polerka oprawy graficznej odebrały cały urok rozgrywki, pierwotnie zaprezentowanej w 2003 roku. Po kilkunastu miesiącach od premiery wydawca zreflektował się i obiecał produkt dopracowany. Projekt przeszedł w nowe ręce i wygląda na to, że tym razem puenta będzie mniej dramatyczna, bo na zwiastunie gra wygląda tak, jak chyba chcieliby tego fani – porządnie odrestaurowano strzelankę i zachowano przy tym komiksowy styl.


Metal: Hellsinger

Platformy: PC, PS5, XSX
Data premiery: 15 września
Producent: The Outsiders
Wydawca: Funcom

Metal Hellsinger to bardzo intrygująca strzelanka. Niby przypomina serię Doom, ale nie całkiem kontynuuje pomysł na efektowne i dynamiczne starcia z zastępami demonów. O ile się nie mylę, jest pierwszym takim FPS-em, gdzie trzeba zabijać przeciwników w rytm muzyki. Przed oczami staną nam diabelskie hordy polujące na naszą dusze, a w uszach usłyszymy mocne riffy i wokal popularnych wokalistów. Wśród wspomnianych gwiazd wyróżnia się m.in. były lider zespołu System of a Down.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie