Premiery gier styczeń 2023. Nadchodzi 10 nowości i nowe rozdanie dla next-genów

premiery gier 2023
Premiery gier Premiery miesiąca

Dead Space

Platformy: PC, PS5, XSX
Data premiery: 27 stycznia
Producent: Motive Studio
Wydawca: Electronic Arts Inc.

ZAMÓW – Dead Space na PS5

ZAMÓW – Dead Space na PC

ZAMÓW – Dead Space na XBOX SERIES

Czy po 14 latach od premiery Dead Space będzie w stanie nas jeszcze czymś zaskoczyć w odświeżonej wersji? Jak wypadnie na tle niedawno wydanego The Callisto Protocol, który mógłby być nazwany nieprawym dzieckiem przerażającej serii? Na te i inne pytania niebawem otrzymamy odpowiedzi, choć już teraz wiadomo, że pod znajomą grą z gatunku survival-horror kryją się interesujące zmiany. To co jest oczywiste, to mocno zmodyfikowana oprawa graficzna, zaś dodatkowe misje poboczne, lepsza kontrola postaci i podrasowane udźwiękowienie to elementy napawające dużym optymizmem.


Age of Empires II: Definitive Edition

Platformy: XSX
Data premiery: 31 stycznia
Producent: Forgotten Empires / World’s Edge
Wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios

Ostatni dzień stycznia przyniesie ze sobą wiele radości dla właścicieli Xbox Series. Ponadczasowa seria gier strategicznych, która nigdy nie wyściubiła nosa poza sprzęt PC, wreszcie zawita na platformę „Zielonych”. Dziwi trochę kolejność dystrybucji części, bo jako pierwsza pojawi się „dwójeczka”, ale może to mieć związek z tym, że uznawana jest za najlepszą. Historyczne wydarzenie uwzniośli także fakt, że premiera nie dotyczy wersji gry sprzed 22 lat, a w pełni odświeżonej z usprawnionym interfejsem, ładniejszymi teksturami i trybem graficznym 4K.


Inkulinati

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 31 stycznia (wczesny dostęp)
Producent: Yaza Games
Wydawca: Daedalic Entertainment

Chyba jesteśmy świadkami zaczątków nowego nurtu w obszarze grafiki. Najpierw Pentiment, Potion Craft, a teraz Inkulinati – wszystkie te gry łączy stylizacja na modłę średniowiecznej sztuki pisania, rysunku i malarstwa. Dzięki temu również nadchodząca turówka 2D od polskiego studia bardzo wyróżnia się, acz możliwe, że za sprawą założeń rozgrywki zostanie zauważona. Gra jest stosunkowo prosta i ciekawa, bo z pomocą atramentu rysujemy swoją armię antropomorficznych zwierząt i w trybie turowym walczymy na kartach księgi. Przebieg potyczek ma wpływ na wyświetlany tekst i historię spinaną w manuskrypcie.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie