Premiery gier obecnego tygodnia. 5 niespodzianek dla łowców nowości

premiery gier styczen 2023
Premiery gier Premiery tygodnia

Szykujcie pady i myszki na premiery gier na styczeń 2023. Twórcy sprawią nam podróż do przeszłości, a nadto konsolowcy będą mogli nadrobić zaległości.

Pozwólcie, że przepowiem Wam przyszłość – w swojej szklanej kuli dostrzegam zarys kilku gier, w które będziecie grać. A w co dokładnie i na jakim sprzęcie? Cóż, w rzeczywistości powiedziałbym, że to koniec sesji i 100 zł się należy, ale nie będę taki. Poniżej znajdziecie najważniejsze trailery i opisy nadchodzących premier na styczeń.

Najlepsze premiery gier styczeń 2023 – przegląd tygodnia


Surviving the Abyss

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 17 stycznia (wczesny dostęp)
Producent: Rocket Flair Studios
Wydawca: Paradox Interactive

Zimna wojna kojarzy się przede wszystkim ze wzmożonymi działaniami wywiadowczymi i pracami badawczymi, które miały wzmacniać pozycję państw na arenie międzynarodowej. Większość tych rzeczy odbywała się niepostrzeżenie, z dala od wścibskich oczu, dokładnie tak samo jak w grze Surviving the Abbys. W strategii ekonomiczno-survivalowej wylądujemy na dnie morza, gdzie naszym zadaniem jest rozbudowa tajnej bazy ukierunkowanej na eksperymenty na ludziach i nie tylko. Aby nie zawieść zwierzchników zajmiemy się rozwijaniem technologii biologicznej o znaczeniu militarnym, co wymaga zbierania surowców, kształcenia kadry i organizacji ekspedycji. Czynnikiem przetrwania pod wodą będzie rozbudowa infrastruktury oświetlenia, która ma nas ochronić przed złem czającym się w morskiej otchłani.


Syphon Filter 3

Platformy: PS4, PS5
Data premiery: 17 stycznia
Producent: Sony Interactive Entertainment
Wydawca: Sony Interactive Entertainment

Przy każdej możliwej okazji subskrybenci PS Plus Premium zwyczajnie marudzą na ilość i jakość dodawanych do abonamentu klasyków. Na dniach ten żal odrobinę się zmniejszy, bowiem dojdzie kolejny hit wydany najsampierw na PSX, czyli Syphon Filter 3. To gra akcji w klimatach politycznych, z dużym naciskiem na system skradania, z charakterystycznym, dość wysokim poziomem trudności i możliwością zmiany widoku TPP na FPP. Tym razem dostaniemy grę z kilkoma znaczącymi udoskonaleniami, a w tym z opcją szybkiego zapisu oraz poprawioną rozdzielczością obrazu.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie