Premiery gier obecnego tygodnia. 5 sprzedażowych pewniaków i przebój na konsolę

premiery gier maj
Premiery gier Premiery tygodnia

O tych tytułach będziemy mówić aż do końca roku. Spójrzcie na premiery gier na maj 2023 i zapłaczcie z radości!

Garść trailerów na dobry początek tygodnia. I faktycznie będzie cholernie dobry, bo nowości, które lada moment wskoczą na PC i konsole, ogrzeją Was lepiej niż termofor zalany wrzątkiem. Oglądajcie, czytajcie i czekajcie z nami na premierę!

Najlepsze premiery gier maj 2023 – przegląd tygodnia


Darkest Dungeon II

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 8 maja 2023
Producent: Red Hook Studios
Wydawca: Red Hook Studios

Gdy w grę wchodzi mroczny klimat i wciągająca rozgrywka turowa, to Darkest Dungeon rozdaje karty. Czas jednak przesiąść się na coś lepszego i nowszego, czyli kontynuację, która łączy kilka gatunków. Wspomniany system turowy dotyczy walk, historię poznajemy jak w grach typu visaul novel z dylematami moralnymi, elementy RPG zaprzęgnięto w ramach rozwijania postaci i pilnowania ich stanu psychicznego. Poziom trudności wyznaczają na równi przeciwnicy jak rogalikowy charakter, co oznacza, że klęska bohaterów w drużynie jest nieodwracalna.


Crusader Kings III: Tours & Tournaments

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 11 maja 2023
Producent: Paradox Development Studio
Wydawca: Paradox Interactive

Strategii ekonomicznej Crusader Kings III przybędzie na wadze. I to dosłownie, bo gra doczeka się drugiego rozszerzenia o sporej zawartości. Podczas doglądania naszego królestwa, skorzystamy z nowych opcji w celach rozrywkowych i politycznych. Pojawią się średniowieczne imprezy, turnieje rycerskie oraz system wypraw królewskich. Dzięki nim nasz władca upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu – wzmocni swój PR wśród mieszczaństwa, a z drugiej strony zyska pretekst do kontroli zbierania podatków i rozwydrzonych wasali.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie