Premiery gier obecnego tygodnia. Najnowsze 5 tytułów, które warto mieć na oku

premiery gier maj
Premiery gier Premiery tygodnia

Podobno nie ma złych gier, ale nie radzę Wam sprawdzać każdej jednej nowości. Aby uniknąć straty czasu sprawdźcie tylko konkretne premiery gier maj 2023.

Obawy i wielkie nadzieje to od dawien dawna krzyżujące się myśli tuż przed premierą nowych gier. W poniższym zestawieniu bardzo wyraźny jest ten nurt niepewności, ale zanim wydacie werdykt, obejrzyjcie chociaż trailery.

Najlepsze premiery gier maj 2023 – przegląd tygodnia


Age of Wonders 4

Platformy: PC, PS5, XSX
Data premiery: 2 maja 2023
Producent: Triumph Studios
Wydawca: Paradox Interactive

Nie wiem czy Age of Wonders można nazwać legendarną marką, niemniej w gronie zainteresowanych strategiami 4X nadchodząca odsłona może namieszać w rankingu ulubionych gier. Twórcy nauczeni na błędach chcą sięgnąć do korzeni gatunku, przywrócić klimat fantasy i stary jak świat motyw ekspansji królestwa. Podbój w tym przypadku oznacza prowadzenie wojen w systemie turowym, zbieranie surowców i realizację polityki zgodnej z duchem rozwoju i poszerzania wpływów na mapie świata.


Redfall

Platformy: PC, XSX
Data premiery: 2 maja 2023
Producent: Arkane Studios
Wydawca: Bethesda Softworks

ZAMÓW – Redfall na XSX

ZAMÓW – Redfall na PC

Studia Arkane nikomu przedstawiać chyba nie trzeba – na swoją renomę zasłużyli dzięki serii Dishonored oraz Deathloop. Nie zmienili nawyków do gier nacechowanych dynamiczną akcją i ciekawymi pomysłami. W swoim najnowszym projekcie Redfall chcą nas zabrać do świata wampirów, na które niczym Rambo mamy polować w otwartej lokacji. Możemy udać się na łowy samopas, ale krwawa zabawa ma rozwijać skrzydła w trybie kooperacji dla 4 osób.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie