Premiery gier obecnego tygodnia. Tych 5 nowości nie możecie przegapić!

Premiery gier obecnego tygodnia. Tych 5 nowości nie możecie przegapić!
Premiery gier Premiery tygodnia

Niemal wszystkie premiery gier na maj 2023 zaskakują grafiką i rozgrywką. Spójrzcie na nowe i ciekawe gry, które trafiły do sprzedaży.

Mówi się, że nie ma gier złych, każda jedna jest piękna, a tylko niektóre są niezadbane. Miejmy nadzieję, że nadchodzące nowości na maj okażą się łakomym kąskiem nie tylko z wyglądu. Oto najciekawsze propozycje na PC i konsole.

Najlepsze premiery gier maj 2023 – przegląd tygodnia


Miasma Chronicles

Platformy: PC, PS5, XSX
Data premiery: 23 maja 2023
Producent: The Bearded Ladies
Wydawca: 505 Games

ZAMÓW – Miasma Chronicles na XSX

ZAMÓW – Miasma Chronicles na PS5

Lubicie taktyczne RPG i postapokaliptyczne krajobrazy? Mamy coś dla Was w stylu Mutant Year Zero: Road to Eden oraz serii XCOM. Podobnie jak we wspomnianych tytułach czeka na Was drużyna, z którą przemierzycie pustkowia cywilizacji. Za degenerację środowiska ludzkiego odpowiada tajemnicza siła, będąca naszym głównym przeciwnikiem. Eksploracja świata przebiega w czasie rzeczywistym, natomiast walka prowadzona jest już w trybie turowym.


Planet of Lana

Platformy: PC, XSX, XONE
Data premiery: 23 maja 2023
Producent: Wishfully
Wydawca: Thunderful Publishing

Twórcy Planet of Lana popisali się pod kątem oprawy, oferując ręcznie rysowane lokacje i postacie. Ciekawy styl platformówki 2D połączyli z intrygującym światem. Jest w nim pełno zieleni, ale w tym samym czasie naturalizm środowiska przenika się z najazdem maszyn. To właśnie one sprawiły, że nasza bohaterka została zmuszona, aby poznać powód ich przybycia. W trakcie wędrówki natkniemy się na mechanicznych wrogów, ale przez większość czasu nie będziemy walczyć, a pokonywać przeszkody, rozwiązywać proste łamigłówki i przeć do przodu, tylko czasem szybko uciekając przed niebezpieczeństwami.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie