Premiery gier obecnego tygodnia. Złota 5 dla pecetowców i konsolowych graczy

premiery gier maj
Premiery gier Premiery tygodnia

Na radarze mamy ciarki, adrenalinę i zagadki. Wszystkie wymienione atrakcje zapewnią nam premiery gier na maj 2023.

Gry AAA z prawdziwego zdarzenia z next-genową grafiką muszą zaczekać. Pierwsze w kolejce są produkcje skromniejsze, ale i jednocześnie stylowe. Kilka gatunków do wyboru, gra solo i w kooperacji, więc jest w czym przebierać!

Najlepsze premiery gier maj 2023 – przegląd tygodnia


Humanity

Platformy: PC, PS5, PS4
Data premiery: 16 maja 2023
Producent: tha ltd.
Wydawca: Enhance Games

Na wstępie załatwmy formalności – Humanity zostanie udostępnione na premierę w PS Plus Extra i Premium na maj, więc nie zapędzajcie się z osobnym zakupem. Natomiast czy warto będzie dodać grę do biblioteki? To już pytanie, które zasadniczo można sprowadzić do prostej kwestii: “Czy lubicie gry typu Lemmings?”. Produkcja nawiązuje do motywu przeprowadzania jednostek przez różnego typu mapy wypełnione pułapkami i wrogami. Wszystkie poziomy zbudowano na kształt labiryntów i aby zaliczać je należy wcielić się w psa i wydawać polecenia skupiskom ludzi niczym owcom, by cało dotarli do “mety”.


Starship Troopers: Extermination

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 17 maja 2023 (wczesny dostęp)
Producent: Offworld Industries
Wydawca: Offworld Industries

Po gry z głęboką fabułą i rewolucyjną rozgrywką zapraszam na inny termin. Nowa odsłona Starship Trooper to niestety prosta strzelanka z hordami przeciwników do ubicia. Aczkolwiek prostota jest tu bardzo wskazana, bo skupia się na walce kooperacyjnej, gdzie im mniejszy stopień skomplikowania tym lepiej dla zabawy. W czteroosobowych grupach mamy przystąpić do eksterminacji obcej rasy potworów z kosmosu. Zadania opierają się na obronie pozycji strategicznych, budowaniu infrastruktury bądź zdobywaniu terenu zasiedlonego przez niezliczone roje robali.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie