Nowy serial sądowy zmierza na Netflix. Prawnik z Lincolna na oficjalnym zwiastunie

kadr z serialu Prawnik z Lincolna
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi Seriale

Netflix zaprezentował zwiastun nadchodzącego serialu pod tytułem Prawnik z Lincolna. Produkcję oparto na powieści Michaela Connelly’ego.

Nowy serial prawniczy otrzymał już oficjalny zwiastun, który nakreśla nieco atmosferę całej produkcji. Tytuł zapowiada się klimatycznie, a jego podstawa w formie powieści popularnego pisarza również daje nadzieję co do jakości całej produkcji. Początkowy sezon ma być adaptacją pierwszego tomu serii Connelly’ego zatytułowanego Ołowiany wyrok. Jak zapowiada sama platforma Netflix:

„Kiedy jego były partner zostaje zamordowany, Mickey Haller musi przejąć firmę, w tym głośny proces o zabójstwo. Okazuje się, że najważniejsza ze spraw, które prowadził z tylnego siedzenia swojego lincolna, ma drugie dno.”

– oficjalny opis produkcji.

Nadchodzący serial nie jest pierwszą adaptacją bestsellerów Connelly’ego. W 2011 roku powstał już film – również zatytułowany Prawnik z Lincolna – w którym w główną rolę wcielił się Matthew McConaughey. W serialu zastąpił go Manuel Garcia-Rulfo, a oprócz niego na ekranach pojawią się m.in. Neve Campbell, Becki Newton, Jazz Raycole, a także Angus Sampson.

Premierę produkcji ustalono na 13 maja 2022 roku; tymczasem zobaczcie poniżej obiecany zwiastun:

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie