Powrót do przyszłości II - Marty pożycza deskolotkę

Agata Wierzbicka

W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.

0 komentarzy

Deskolotka z filmu Powrót do przyszłości II sprzedana za pół miliona dolarów

Marzyliście o deskolotce z filmu Powrót do przyszłości II? Oryginalny rekwizyt z planu został niedawno sprzedany za „zaledwie” pół miliona dolarów.

W drugiej części Powrotu do przyszłości było wiele rewelacyjnych wynalazków, jednak żaden chyba nie działał na wyobraźnię tak jak deskolotka. Odpowiedzialna za jej stworzenie firma Mattel próbowała nawet sprzedawać repliki gadżetu – dziś mówimy jednak o oryginalnej deskolotce.

Na aukcji londyńskiego Prop Store pojawił się niedawno oryginalny rekwizyt, którego użyto na planie filmu Powrót do przyszłości II. W tej części serii Marty znajduje się w przyszłości – choć, jak już wiemy, przewidywania co do roku 2015 niespecjalnie się sprawdziły. Uciekając przed bandą Griffa Tannena, pożycza od przypadkowej dziewczynki wspomniany właśnie gadżet, wściekle różową deskolotkę. Obecnie deskolotka ma już nowego właściciela, który za rekwizyt zapłacił pół miliona dolarów.

Pierwotnie szacowano, że deskolotka osiągnie cenę ok. 80-100 tysięcy dolarów. Ostatecznie sprzedano ją jednak za kwotę kilka razy większą. Cena wyniosła bowiem dokładnie 501 200 dolarów. Na rekwizycie znalazły się również autografy Michaela J. Foxa i Thomasa F. Wilsona (filmowego potomka Biffa, Griffa Tannena).

Ile Wy byście dali za oryginalną deskolotkę?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 67 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor2%
Terrible52%