Deskolotka z filmu Powrót do przyszłości II sprzedana za pół miliona dolarów

Powrót do przyszłości II - Marty pożycza deskolotkę
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy

Marzyliście o deskolotce z filmu Powrót do przyszłości II? Oryginalny rekwizyt z planu został niedawno sprzedany za “zaledwie” pół miliona dolarów.

W drugiej części Powrotu do przyszłości było wiele rewelacyjnych wynalazków, jednak żaden chyba nie działał na wyobraźnię tak jak deskolotka. Odpowiedzialna za jej stworzenie firma Mattel próbowała nawet sprzedawać repliki gadżetu – dziś mówimy jednak o oryginalnej deskolotce.

Na aukcji londyńskiego Prop Store pojawił się niedawno oryginalny rekwizyt, którego użyto na planie filmu Powrót do przyszłości II. W tej części serii Marty znajduje się w przyszłości – choć, jak już wiemy, przewidywania co do roku 2015 niespecjalnie się sprawdziły. Uciekając przed bandą Griffa Tannena, pożycza od przypadkowej dziewczynki wspomniany właśnie gadżet, wściekle różową deskolotkę. Obecnie deskolotka ma już nowego właściciela, który za rekwizyt zapłacił pół miliona dolarów.

Pierwotnie szacowano, że deskolotka osiągnie cenę ok. 80-100 tysięcy dolarów. Ostatecznie sprzedano ją jednak za kwotę kilka razy większą. Cena wyniosła bowiem dokładnie 501 200 dolarów. Na rekwizycie znalazły się również autografy Michaela J. Foxa i Thomasa F. Wilsona (filmowego potomka Biffa, Griffa Tannena).

Ile Wy byście dali za oryginalną deskolotkę?

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij: