Polacy mają Wiedźmina, Czesi przygotowują swoją średniowieczną grę

Premiera w przyszłym roku.

Czeskie studio Warhorse pracuje obecnie nad ciekawie zapowiadającym się tytułem Kingdom Come: Deliverance.

Na europejskim kanale PlayStation w serwisie YouTube pojawił się materiał prezentujący grę (wcześniej był dostępny na kanale dewelopera), który skupia się na kinowości produkcji. Ciekawe, czy fabuła Kingdom Come: Deliverance wciągnie nas w podobnym stopniu, co ta przedstawiona w Wiedźminie 3. To zupełnie inne klimaty – w czeskiej grze nie będzie żadnego fantasy – lecz fani miecza i RPG powinni śledzić losy tego tytułu. W końcu ile razy można przechodzić Wiedźmina 3?

Kingdom Come: Deliverance będzie RPG osadzonym w średniowieczu, w którym nie zobaczymy żadnej magii, smoków i innych dziwnych stworów. Ważnym elementem ma być realistyczny i skomplikowany system walki, rozwijanie konkretnych umiejętności postaci, dbanie o reputację bohatera, a także duży otwarty świat z licznymi zadaniami pobocznymi i możliwościami wyboru (wraz z ich konsekwencjami).

W obecnej wersji zwiastuna nie widzimy daty premiery, choć we wcześniejszym mieliśmy datę 13 lutego 2018 roku. Opis filmiku z kanału PlayStation wspomina jedynie, że gra pojawi się w przyszłym roku. Oby nie było kolejnego opóźnienia…

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.