Pokemon GO – specjalna wersja Pikachu do złapania tylko przez kilka dni

Deweloperzy szykują kolejne wydarzenie w Pokemon GO.

Jak czytamy na oficjalnej stronie serii gier z Pokemonami, już wkrótce w Pokemon GO będziemy mogli dorwać Pikachu w specjalnej czapce imprezowicza (party hat). Stworek w takiej wersji będzie dostępny do złapania od 26 lutego (godz. 22:00 naszego czasu) do 6 marca, do tej samej godziny.

Jeśli w tych dniach uda się nam złapać nietypowego Pikachu, zachowamy go w swojej kolekcji już na zawsze. Akcja jest organizowana z okazji światowego Dnia Pokemona.

Przypominamy, że podobna inicjatywa z Pikachu była przeprowadzana również w zeszłym roku z okazji świąt. Wówczas mogliśmy złapać żółtego stworka w czapce Mikołaja. Komu się udało?

Aktualizacja Pokemon GO dodająca drugą generację stworków już do pobrania

W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy największą aktualizację w historii gry Pokemon GO. Oznaczono ją numerem 0.57.2 w przypadku systemu Android oraz 1.27.2 dla iOS.

Głównym daniem aktualizacji jest ponad 80 nowych Pokemonów drugiej generacji z regionu Johto, które mogliśmy poznać w grach Pokemon Gold oraz Pokemon Silver. W nowej puli do złapania znajdują się również baby Pokemon, które dotychczas mogliśmy jedynie wykluwać z jajek. Deweloperzy postanowili również wprowadzić rozróżnienie Pokemonów ze względu na płeć, co uwzględniono również w modelach poksów.

Ponadto do gry trafiły nowe rodzaje jagód, które możemy zdobyć w PokeStops – Nanab Berries oraz Pinap Berries. Pierwszy owoc spowolni ruchy Pokemona, dzięki czemu prościej będzie go złapać, drugi podwoi liczbę cukierków, jeśli uda nam się złapać stworka, na którego się zaczailiśmy.

Aktualizacja Pokemon GO wprowadziła też osobną ścieżkę dźwiękową towarzyszącą łapaniu stworków na mapie w trybie nocnym. Mamy też zmianę w interfejsie użytkownika, gdzie teraz można zobaczyć zarys kolejnego stadium Pokemona.

Na deser dostajemy akcesoria pozwalające zmienić wygląd naszego awatara. Są również nowe elementy garderoby, jak czapki, koszulki czy spodnie.

Aktualizacja Pokemon GO – największa w historii

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.