Podświetlanie od Razera rozświetli nie tylko komputer, ale i cały dom!

Możliwości nowego systemu wykraczają poza hardware.

Razer zaprezentował dziś Razer Chroma Hardware Development Kit (HDK), zaawansowany system modułowego podświetlenia dla graczy PC. Chroma HDK jest zintegrowany z ekosystemem Razer Chroma i oferuje w jednym urządzeniu liczne opcje modyfikacji podświetlenia z precyzyjną kontrolą aż do poziomu indywidualnych diod LED.

Użytkownicy mogą kształtować i wyginać taśmy LED tak, aby pasowały do praktycznie każdej powierzchni – dzięki czemu mogą oświetlić cały pokój, dom lub biuro, co pozwoli jeszcze bardziej zagłębić się w świecie gry. Indywidualnie kontrolowane diody RGB są zintegrowane z Razer Synapse 3 i wyposażone w technologię Razer Chroma, pozwalającą na tworzenie własnych ustawień podświetlenia, które można zsynchronizować pomiędzy różnymi urządzeniami.

Razer Chroma HDK posiada 4-kanałowe wyjście obsługujące łącznie do 64 diod LED RGB. Do kontrolera dołączone są dwie 16-diodowe taśmy LED. Ponadto Razer Lightpack Extension Kit (sprzedawany osobno) zawiera dodatkowe dwie taśmy LED i kable przedłużające.

Gracze otrzymają wybór spośród 16,8 milionów kolorów i szerokiej gamy efektów. Własne ustawienia mogą być tworzone dzięki nowemu programowi Chroma Studio dostępnemu w pakiecie Razer Synapse 3 – narzędziu do konfigurowania sprzętu, które jest obecnie w fazie testów beta. Korzystając z Chroma Studio gracze zyskają możliwość synchronizowania efektów podświetlenia pomiędzy różnymi urządzeniami oraz opcję wyświetlania niektórych z efektów w trybie ciągłym na różnych urządzeniach peryferyjnych w oparciu o ich fizyczne położenie względem siebie.

Kontroler Chroma HDK będzie dostępny od 3 kwartału 2017 roku w sklepie RazerStore.com.

Cena: Razer Chroma HDK: 99,99 euro
Rozszerzenie Razer Lightpack Extension Kit dla Chroma HDK: 34,99 euro

Źródło: Razer

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.