Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Podatek dla graczy PlayStation. W tym tygodniu pierwsi użytkownicy odczują podwyżkę cen

Ciężki tydzień dla graczy z Chicago. Ceny PlayStation Plus, PlayStation Now, PlayStation Vue, PlayStation Music, PlayStation Video On Demand oraz PlayStation Video Live Events w górę przez nowy podatek.

Na początek warto zaznaczyć, że to żaden wymysł Sony, a jedynie konsekwencje tzw. podatku od rozrywki, który zresztą nie jest nowy i funkcjonuje w Stanach Zjednoczonych od 1993 roku powoli wkradając się w różne segmenty kultury. Użytkownicy Netflix czy Steam płacą taki podatek od 1 lipca 2015 roku, a teraz przyszła niestety pora na Sony. Japońska korporacja postanowiła dostosować się do przepisów.

Sony rozsyła informacje do graczy z Chicago, że za cyfrowe usługi zapłacą od 14 listopada więcej. Podatek wynosi 9% i o tyle wzrosną ceny PlayStation Plus, PlayStation Now, PlayStation Vue, PlayStation Music, PlayStation Video On Demand oraz PlayStation Video Live Events (dzięki oneangrygamer.net).


Nie wiadomo, czy za Chicago nie pójdą kolejne miasta. Bardzo możliwe, że niedługo podatek od rozrywki dotknie kolejnych graczy ze Stanów Zjednoczonych.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%