Sporo gier z PS4 i PS5 wycofanych z PS Store. Już ich nie kupicie

PlayStation wycofało sporo gier ze sprzedaży | Newsy - PlanetaGracza
Mobile Newsy PS4 PS5

PlayStation wycofało ze sprzedaży cyfrowej parę gier związanych z aplikacją PlayLink. Tytuły takie jak Wiedza to Potęga nie będą już dostępne.

Jeśli akurat wpadliście na pomysł, że kupno nowych gier imprezowych na PS4 lub PS5 jest dobrym pomysłem, mogło spotkać Was srogie rozczarowanie. Tytuły takie jak względnie popularna Wiedza to Potęga zniknęły na dobre z PS Store. Pozostaje jedynie szukanie pudełek.

PlayStation wycofuje kolejne gry z PS Store

Niedawno było głośno o wycofaniu ze sprzedaży cyfrowej popularnego Gran Turismo Sport, ale teraz sytuacja dotyczy paru gier. Ponownie mowa wyłącznie o wersjach cyfrowych, także pozostaje Wam polowanie na pudełka. W PS Store nie kupicie już Wiedza to Potęga, Ukryty Plan, To Jesteś Ty!, Frantics i Szymparty. Wszystkie te tytuły współpracowały z kontrolerem PlayLink.

Jakiś czas temu, jeszcze za czasów panowania PS4, Sony postanowiło wejść na rynek gier imprezowych, zdominowany przez Nintendo. Firma wpadła na pomysł wydania specjalnego kontrolera w formie aplikacji, umożliwiającego rozgrywkę wielu osobom przy jednej grze. Mowa oczywiście PlayLink, który nigdy jakoś szczególnie nie zdobył wielkiej popularności, choć nie można odmówić mu ambicji.

PlayStation przestało więc wspierać zarówno wspomnianej powyżej gry, jak i samą aplikację PlayLink. Co ciekawe, nie wszystkie tytuły opierające się na apce zostały wycofane, bo nadal kupować można m.in. Planet of the Apes: Last Frontier, Wsiąść do pociągu czy Melbits World. Nie wiemy jednak, jak długo pozostaną w dystrybucji cyfrowej, bo mogą zostać usunięte z PS Store tak naprawdę w każdym momencie.

Nietrudno odnieść więc wrażenie, że PlayLink nie okazał się tak wielkim sukcesem, na jaki liczyło Sony. Najwyraźniej w erze PS5 nie ma chwilowo mowy o podobnym rozwiązaniu, a gracze muszą kierować się raczej w stronę konkurencji lub… gier planszowych, które są niemal wieczne.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie