Sony rozzłościło fanów. Gracze PlayStation oburzeni za jednoczesną premierę gry na PC i PS5

PlayStation wkurzyło fanów. Nie mają litości | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5

Fani PlayStation czują się, lekko mówiąc, oszukani. Helldivers 2 zadebiutuje jednocześnie na PS5 i PC, ale posiadaczy tej pierwszej platformy to rozzłościło.

Kiedyś marzeniem było ogranie najlepszych tytułów z konsol PlayStation na PC. Teraz nie ma w tym nic dziwnego ani nawet szczególnie wstrząsającego. Sony ruszyło na podbój rynku gier na komputery osobiste, co czasami się wychodzi im lepiej, czasami nieco gorzej. W każdym razie niebawem PeCetowcy będą mogli sprawdzić przepiękne Horizon Forbidden West, ale to nie koniec. Sony potwierdziło, że Helldivers 2 ukaże się jednocześnie na PC i PS5.

Helldivers 2 rozzłościło graczy PlayStation

Nowy tytuł od Arrowhead Game Studios zapowiada się zadziwiająco ambitnie. Pierwsze Helldivers zyskało sporo fanów, ale jako tytuł izometryczny nie stał się globalnym hitem. Niemniej zainteresowanie wokół marki wystarczyło, aby twórcy mierzyli wyżej. Teraz gra będzie oferowała widok FPP i TPP z naprawdę atrakcyjną grafiką. Do tego naraz zagrają ze sobą posiadacze PC i PS5, bo tytuł wspiera cross-play. To, oraz fakt, iż gra tego samego dnia ukaże się na obydwu platformach, skutecznie rozzłościło niektórych.

Branżowy analityk MauroNL podzielił się na Twitterze screenami niektórych postów graczy PlayStation. Niektórzy grzmią, że firma powinna „skupić się na swojej własnej platformie”, inni punktują, że to nierówne traktowanie własnych, wieloletnich klientów. Narzekania odnoszą się do faktu, iż Helldivers 2 do rozgrywki multiplayer potrzebuje PS Plusa na konsoli, ale na PC wszyscy będą mogli grać bez dodatkowego abonamentu.

Fani PlayStation witajcie w świecie jednoczesnych premier na PC. Przyzwyczaicie się do tego po jakimś czasie.

– napisał na Twitterze MauroNL

Czy fanboje szykują już oficjalny bojkot produkcji? Tego nie wiemy, ale nie zdziwiłbym się, gdyby faktycznie grze „dostało się” za jednoczesny debiut na PC i darmowy tryb multiplayer. Niemniej z pewnością warto oczekiwać na premierę, która nastąpi już 8 lutego 2024 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie