Koniec gier na wyłączność dla PlayStation? Sony ma kontrowersyjny pomysł

PS5 w zestawie z dwiema grami w super cenie w Media Markt
Newsy PC PS5

Tytuły ekskluzywne na PlayStation 5 to dość kontrowersyjny temat. Gracze mają za złe Sony, że firma nie oferuje satysfakcjonującej ich liczby gier tylko na nową konsolę. Teraz okazuje się, że firma może rozpocząć testowanie nowej taktyki wydawniczej. Ta miałaby zakładać wydawanie gier w jednym momencie zarówno na konsolę, jak i komputery osobiste. Posiadacze pecetów się cieszą, fani marki Sony niekoniecznie…

PlayStation i PC otrzymają gry w tym samym momencie?

Gracze i posiadacze konsol PlayStation bardzo negatywnie odnieśli się do zapowiedzianego wydania gry Ghost of Tsushima na PC. W sieci wylała się masa hejtu na posiadaczy pecetów, jak i samo Sony. Japońska firma “romansuje” z pecetami od kilku lat, co jakiś czas wydając na komputery niektóre ze swoich gier. Finansowo to się po prostu broni – God of War czy Days Gone lub Spider-Man sprzedały się bardzo dobrze. A dodatkowy zysk bez ponoszenia kosztów tworzenia zupełnie nowej gry to dla korporacji duża sprawa.

Teraz pojawiła się plotka, jakoby Sony miało pójść o krok dalej. Zdaniem Silknight z portalu X (dawniej Twitter), firma może w przypadku niektórych gier testować “nowy sposób wydawania” ich na rynek. Chodzi o jednoczesną premierę na PlayStation i PC. Brzmi kontrowersyjnie? To zależy.

Z jednej strony posiadacze konsol Sony będą zapewne oburzeni, bo dla wielu z nich liczą się przede wszystkim tytuły ekskluzywne. Te od lat stanowią przecież o sile autorskiego sprzętu. Z drugiej strony powoli kończą się czasy wydawania gier tylko na jedną platformę. Zobaczmy, jak to wygląda w przypadku Microsoftu. Firma domyślnie kieruje swoje gry zarówno na PC, jak i konsole Xbox. W ich wypadku jest to jednak ułatwione zadanie, biorąc pod uwagę popularność i obecność Xbox Game Pass w obydwu środowiskach.

Sony i PC to nie eksperyment, ale coraz lepiej wyglądająca koneksja. Dotychczas wydane porty gier z konsol sprawdzały się znakomicie, co sugeruje, że Japończycy będą chcieli wejść w to jeszcze bardziej.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie