Katalog gier właśnie znika użytkownikom konsol PlayStation

Rok premiery PS6. Ma to być najpotężniejsza konsola w historii
Newsy PS4 PS5

Posiadacze konsol PlayStation informują, że jest spory problem z katalogiem gier. Błąd zgłasza coraz więcej graczy.

Natknąłem się właśnie na forum Reddit na wątek dotyczący problemu z katalogiem gier na PlayStation. Początkowo sądziłem, że ktoś odpisze “u mnie wszystko w porządku”, ale jak widać, w porządku nie jest. Błąd jest zgłaszany przez osoby, które mają wykupione subskrypcje PS Plus Extra lub Premium.

PlayStation i problem z katalogiem gier. Gdzie się podziały?

Zaczęło się od gracza, który napisał tak:

Próbowałem uzyskać dostęp do katalogu gier, ale pokazuje on tylko bezpłatne gry próbne, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem PS Plus Premium. Na początku myślałem, że dodali mnóstwo zupełnie nowych gier.

Reddit

Pod pierwszym wpisem zebrało się już kilkanaście innych, gdzie gracze przyznają, że również mają ten sam problem.

Dotyczy to osób mieszkających w różnych miejscach na świecie. Pojawiły się zgłoszenia z Azji, regionu Bliskiego Wschodu, Australii oraz Wielkiej Brytanii. Oto przykładowe wpisy:

Jestem z Australii, mam subskrypcję PS Plus Extra, ale katalog gier wyświetla tylko 19 gier, wszystkie z tagiem „premium”.

Reddit

Dzieje się to również tutaj, w regionie Bliskiego Wschodu. Można wyszukać grę ręcznie i nadal ją pobrać w ramach Extra lub Deluxe [red. u nas Premium], ale nie są one wyświetlane w katalogu.

Reddit

Dotknięci usterką kombinują, jak ją naprawić. Ktoś wspomina: Tak, dzisiaj też miałem problemy .. próbowałem uruchomić system w trybie awaryjnym i wyczyścić pamięć podręczną oprogramowania systemowego. Niestety, bez rezultatu.

Użytkownik z UK pisze też, że problem nie dotyczy tylko samego wyświetlania gier w katalogu: Odkryłem również, że ponieważ wypróbowałem grę z katalogu, nie mogę jej kupić na wyprzedaży, mimo że nie jest zainstalowana. Wydaje się, że coś jest zepsute.

Jestem ciekaw, czy u niektórych graczy w Polsce też występuje problem z katalogiem gier. Widzisz tam tylko triale i nic poza tym? Daj znać w komentarzach! Nie jesteście w razie czego sami. To globalna awaria i Sony zapewne już działa, by ją naprawić.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie