Najpopularniejsze gry na PS4 i PS5 2023 roku w Polsce. Sony podsumowuje miniony rok

PlayStation - oto najpopularniejsze gry 2023 roku w Polsce i nie tylko
Newsy PS4 PS5

Sony pochwaliło się zestawieniem największych premier, hitowych gier i najpopularniejszych produkcji 2023 roku na PlayStation. Także i w Polsce.

Jakiś czas temu PlayStation pochwaliło się listą najlepszych gier wybranych przez społeczność graczy na PS4 i PS5. Zaskoczenia nie ma, bo wielkim zwycięzcą został tegoroczny exclusive, Marvel’s Spider-Man 2. To jednak nie koniec podsumowań od „niebieskich”. Teraz firma pokazała „ostateczne podsumowanie 2023 roku”. Znajdziemy w nim największe premiery, hity oraz najpopularniejsze gry zależnie od regionu.

I tak właśnie dowiedzieliśmy się, że w Polsce królowały trzy pozycje: FIFA 23 na pierwszym, Fortnite na drugim i GTA V na trzecim miejscu. Ranking ten został oparty na liczbie godzin, jakie w grach spędzili użytkownicy PS4 i PS5 od 1 stycznia do 30 listopada 2023 roku. Największym wygranym jest więc EA i ich seria gier sportowych. W większości regionów zaszczytne pierwsze miejsce należy do Fortnite.

To jednak nie koniec. PlayStation pokazuje także największe premiery na swoje konsole minionego roku. Bestsellerami zostały Marvel’s Spider-Man 2, Star Wars Jedi: Ocalały i Hogwarts Legacy. Firma pokazuje również największe premiery zależnie od gatunku – RPG, survival horror, tytuły na PS VR2, mutiplayerowe i soulslike’i. Trochę więc tego jest, a być może gracze znajdą na wybranych listach nowe tytuły, po które warto sięgnąć?

Bardzo ciekawa jest też sekcja poświęcona „nowym sposobom rozgrywki”. W tym roku Sony wydało szalenie popularne PlayStation Portal, specjalny kontroler Access powstały z myślą o osobach niepełnosprawnych oraz douszne słuchawki Pulse.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie