Gracze oddali swoje PlayStation, kiedy zobaczyli jedną fotkę z Tanzanii. Przejmująca historia walki o przetrwanie

PlayStation-Tanzania
Newsy PS3 PS4 Retro

Gdzie wysłać gry lub konsolę? Naprawdę jest tak ciężko? I sporo słów wsparcia oraz pomysłów, jak rozwinąć biznes z PlayStation.

Przeglądając Reddita natknąłem się na wpis, który zdobył niesamowitą popularność. Opublikował go gracz z Tanzanii posługujący się pseudonimem ngatunga. Z całego serca dziękuje on społeczności forum za wsparcie. Wsparcie, które otrzymał po wcześniejszej publikacji zdjęcia z opisem: Żyję z PS3, wypożyczam je na godziny do grania na mojej ulicy.

Fotka tak zainteresowała społeczność Reddita, że ci zaczęli dopytywać, o co chodzi z tym zarabianiem na życie dzięki PlayStation 3. Okazało się, że autor postu prowadzi coś w rodzaju saloniku gier, gdzie dzieciaki i młodzież mogą spędzić czas przy graniu. To jedyne takie miejsce w okolicy. Zaczęto dopytywać, jak żyje się w Tanzanii. Cóż, nie trzeba było długo czekać, by usłyszeć, że to biedny kraj, ciężko o pracę i godne życie, a każdy stara się, by jakoś przetrwać.

W swoim saloniku ngatunga miał PlayStation 3 oraz dwie gry: PES 2000 i jakąś część Need for Speed. Za godzinę zabawy pobiera 0,43 USD i 0,1 USD za mecz piłki nożnej, w którym grają dwie osoby. Miesięcznie zarabia na tym ponad 120 dolarów. Jak zaznacza, może za taką kwotę przeżyć, choć to małe pieniądze. Gracze tak zainteresowali się tym wątkiem, że nawet zapytali, ile kosztuje obiad w Tanzanii. – Mogę jeść ryż, kilka kawałków mięsa, małe warzywa za 0,7 $ – odpowiada ngatunga.

Gracze ofiarują swoja pomoc…

Nie będę tutaj przytaczał wszystkich wątków tej historii. Zainteresowani mogą poznać szczegóły przechodząc do opublikowanych w tej wiadomości wątków z Reddit. Ważne jest to, że społeczność forum zareagowała i ruszyła z pomocą. Pojawiły się pytania, na jaki adres wysłać gry, które komuś zalegają. Ktoś zaoferował podesłanie PlayStation 4, ponieważ przesiadł się właśnie na PS5. Są również rady, jak rozwinąć biznes i sprawić, by więcej osób odwiedzało salonik gier.

Po 10 dniach od opublikowania pierwszego zdjęcia przez ngatunga, powrócił on na Reddit z wielkimi podziękowaniami.

Ostatnim razem napisałem, jak zarabiam na życie dzięki PS3, a niesamowici redditorzy przekazali swoje PS4 i PS3 oraz pieniądze na zakup nowego telewizora. Dziękuję wszystkim za pomoc z całego serca i naprawdę to doceniam. Teraz mam dwa telewizory i trzy konsole, także dzieci bawią się doskonale.

ngatunga

Jak widać, warto pomagać i nie być obojętnym! Ngatunga pisze, że brakuje mu jeszcze krzeseł, jakiegoś wentylatora i półeczek, gdzie by mógł wszystko przechowywać. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto również przy takich drobiazgach zaoferuje swoją pomoc.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie