Piksele nie bolą. Przenieście się do lat 70. w stylu GTA i filmów Tarantino

Rusz w pogoń za prawdą i nie ufaj nikomu w pełnej wartkiej akcji, znakomicie wystylizowanej grze dostępnej na platformę Windows PC jeszcze w tym roku.

Gambitious Digital Entertainment ogłosiło, że zostanie wydawcą Milanoir, gry w pikselowej oprawie graficznej zainspirowanej doskonałymi, włoskimi filmami kryminalnymi z lat 70-tych stworzonej przez niezależnego developera Italo Games. Produkcja ma się ukazać na platformie Windows PC w dalszej części 2017 roku.

Milanoir jest opowieścią o chciwości, zdradzie i zemście osadzoną w brutalnych realiach półświatka Mediolanu i rozwijającą się na wzór klasycznych filmów, takich jak Milano calibro 9 czy Ludzki odruch. Gracze będą skradali się, dokonywali cichych zabójstw i rozpętywali strzelaniny w świecie typów spod ciemnej gwiazdy, a także staną przed wyzwaniem przetrwania zapierających dech w piersiach pościgów. Wszystko to, aby wyeliminować każdego kryminalistę, stojącego między głównym bohaterem a człowiekiem, który go wrobił. Utrzymana w pikselowej stylistyce grafika Milanoir odmalowuje bezlitosne miasto Mediolan w pełnej kolorowych i krwawych detali krasie. Stylistykę z epoki uzupełnia funkująca ścieżka dźwiękowa w stylu lat 70-tych.

Milanoir będzie dostępny w grywalnej wersji podczas odbywających się w tym miesiącu targów E3. Zwiedzający zapoznają się z grą w strefie dla prasy Gambitious w ramach Devolver Indie Picnic, odbywającego się naprzeciwko głównego wejścia do Los Angeles Convention Center.

Można już obejrzeć bardzo funkujący pierwszy zwiastun gry:

Źródło: materiał producenta

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.