Blizzard musiało zmienić Overwatch przez inwazję Rosji na Ukrainę

Overwatch i flaga Rosji
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

W Overwatch wprowadzono zmiany, na które zdecydowano się najpewniej przez inwazję Rosji na Ukrainę. Chodzi o wygląd pewnej postaci.

Jedna z bohaterek dostępnych w grze, Zarya, pochodzi z Rosji. Tak się niefortunnie składa, że w serii zimowych skinów na jej ubraniu umieszczono niemałą literę „Z”, która rzecz jasna pochodzi od imienia bohaterki. Od wydania skórki minęło jednak parę lat i przez rosyjską inwazję na Ukrainę wspomniana litera nie jest już tak „neutralna”, jak wcześniej. Wiele osób uznaje ją za swoisty symbol rosyjskiego ataku na Ukrainę.

Gracze donoszą, że Blizzard usunęło pechowy element skórki z gry. Skin doczekał się przeróbki, choć oficjalnie Blizzard nie wspomniał ani słowem, że planuje wprowadzić jakiekolwiek zmiany.

Firma do teraz nie skomentowała sprawy i nie zdziwię się, jeśli nie doczekamy się żadnego oświadczenia w związku ze zmianą skina.

To nie pierwszy raz, kiedy inwazja Rosji na Ukrainę wpływa na zawartość gier wideo. Niedawno twórcy War Thunder zdecydowali się wyłączyć czat tekstowy w grze, aby uniknąć politycznych kłótni między graczami. Nie zdziwiłbym się, gdyby niektórzy gracze nadużywali skórki Zaryi, aby wkurzyć osoby sprzeciwiające się rosyjskiemu atakowi.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie