Overwatch - bohaterowie

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Do Overwatch trafi wyczekiwana funkcja. Szkoda, że tak późno

Gracze Overwatch wkrótce przetestują zupełnie nową funkcję. Blizzard, po wielu latach czekania, wreszcie doda do gry cross-play. Oczywiście z pewnymi ograniczeniami.

Aktualizacje gier Blizzard (lub ich brak) często wzbudzają kontrowersje. Fani Overwatch doskonale wiedzą, że słynny wydawca niekiedy podejmuje dość dziwaczne i niezrozumiałe decyzje. Tak było chociażby z pewną zmianą w OV2. Tym razem z kolei dziwi fakt, że dopiero teraz Blizzard doda do pierwszego OV możliwość rozgrywki cross-play.

Wydawca potwierdza, że wkrótce wprowadzi do gry taką funkcję. Nie poznaliśmy jeszcze dokładnej daty aktualizacji, ale Blizzard podał już pozostałe, nie mniej istotne informacje.

Cross-play dotyczy wszystkich platform. Wspólnie zagrają posiadacze PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Nintendo Switch. Mowa tu o wszystkich trybach zabawy poza rankedami. Te z oczywistych przyczyn rozdzielono między PC i konsole. Gracze konsolowi będą musieli dodatkowo stworzyć konta Battle.net.

Warto też pamiętać, że cross-play nie oznacza dzielenia postępów w grze między platformami. Jeśli gracie w Overwatch na – przykładowo – Xbox Series i Nintendo Switch, nadal nie będziecie mogli rozdzielić jednego konta na dwie platformy.

Co ciekawe, cross-play jest opcjonalny dla graczy konsolowych. Jeśli nie zechcą oni grać z posiadaczami innych platform, mogą wyłączyć funkcję w menu gry. PeCetowcy są niejako zmuszeni do gry z posiadaczami konsol.

Jeśli poszukujecie jeszcze jakichś informacji o cross-play w Overwatch, odwiedźcie stronę Blizzard. Czeka tam na Was rozbudowana sekcja FAQ.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się