Przepustka sezonowa w Overwatch 2 tak wkurza graczy, że chcą powrotu loot boxów

Overwatch 2 - przepustka sezonowa tak zła, że gracze chcą loot boxy
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

To już jest bardzo zła wiadomość. Nigdy nie spodziewałbym się, że gracze będę chcieli wielce kontrowersyjnych loot boxów w Overwatch 2.

Overwatch 2 jeszcze przed premierą wywołał niemałe kontrowersje. Klasycznie już dla Blizzarda, poszło o mikropłatności. Firma co prawda zobowiązała się, że nowe postacie nie będą zablokowane za „płatną” wersją battle pass, ale gracze i tak zaczęli się martwić. W końcu loot boxy w pierwszej części przyczyniły się do globalnej dyskusji na temat tego, jak cienka granica jest między nimi a hazardem. Wielu graczy szczerze je znienawidziło, ale spora część chce ich teraz… z powrotem.

Sam akurat do loot boxów z „jedynki” nie miałem jakiś specjalnych zastrzeżeń. Jasne, były losowe i można było parę razy dostać to samo. No ale wtedy przynajmniej mogliśmy liczyć na rekompensatę w postaci złota, za które można kupić nowe przedmioty czy skiny. Zawsze coś, ale gracze zdali sobie sprawę, że battle pass kompletnie eliminuje taką możliwość. Teraz, jeżeli nie płacimy, nie dostaniemy przez parę poziomów… nic. Ani monet, ani skórek, ani nawet uścisku dłoni na pocieszenie.

Gracze Overwatch 2 skarżą się na loot boxy

Zauważył to jeden z graczy, którego wpis na forum Blizzarda stał się ostatnio bardzo popularny. Zarzuca on, że loot boxy miały jakikolwiek element „zabawy”, a battle pass jest „obraźliwy”.

Jest to dość, szczerze mówiąc, obraźliwe. W innych grach, jeśli nie chciałbym płacić za battle pass, to przynajmniej dostałbym jakieś porządne darmowe nagrody. Fakt, że nawet głupia mała ikona gracza z kwiatkiem i kilka brzydkich tabliczek z nazwiskami są zamknięte za przepustką premium, jest chore.

– skarży się na forum niejaki LeafyBamboo

Zarzuca on twórcom „izolowanie” graczy, którzy nie chcą płacić. Do tego, jego zdaniem, kompletnie zabija to możliwość ekscytacji z nowych skórek czy czegokolwiek, skoro nie ma nawet możliwości zdobycia dodatkowego złota. No, niby jest, ale to zaledwie „grosze”.

Mam nadzieję, że wszyscy, którzy narzekali na loot boxy są zadowoleni z całkowicie beznadziejnego systemu, który mamy teraz! Mam nadzieję, że nie spodziewaliście się, że nadal będziecie mogli zbierać wszystko w grze lub nawet dostawać bohaterów za darmo!

– odpowiada mu inny użytkownik

Mimo takich skarg praktycznie niemożliwe jest, aby Blizzard zdecydował się powrócić do sprawdzonego rozwiązania. Prędzej gracze przywykną do „obraźliwego” battle passa.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie