Takich graczy to ze świecą szukać. Społeczność zdumiona miłym gestem gracza

Overwatch 2 - społeczność pod wrażeniem miłego gestu gracza
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Na Reddicie pojawił się bardzo emocjonalny wpis. Jego autor opisuje niezwykle rzadką sytuację, z jaką spotkał się w Overwatch 2. Czasami miły gest może wiele!

Overwatch 2 (no i także pierwsza część) zasłynęły z wielu powodów. Jednym z nich, tym mniej chlubnym, z pewnością jest bardzo toksyczna społeczność skupiona wokół gry. Gdy sam przed laty zaczynałem moją przygodę z rankedami, dość szybko okazało się, że pozory mylą. Czasami ktoś na czacie głosowym zapytał o to, jak mija nam dzień i wszystko zapowiadało się bardzo dobrze. Potem, gdy przegrywaliśmy, dość szybko wychodził z ludzi demon.

Overwatch 2 na poprawę humoru? Jasne!

Nic nadzwyczajnego, ale jednak to ważne w kontekście opowieści z Reddita. Autor (lub autorka) wpisu zaznacza, że ostatnio miał bardzo zły dzień. Słabo poszła mu rozmowa o pracę. W tym kontekście chęć zagrania w Overwatch, aby się odstresować, może brzmieć dość abstrakcyjnie. Też jednak miewałem takie sytuacje i chyba po prostu fani gry są masochistami.

Wczoraj dołączyłem do gry i Genji zapytał wszystkich, jak się mają. Odpowiedziałem, że jestem smutny, bo właśnie odrzucono moją kandydaturę po rozmowie kwalifikacyjnej. Genji wtedy przystąpił do dopingowania wszystkich, tak abyśmy wygrali, aby Mercy (ja) poczuła się lepiej. Wygraliśmy, a przed końcem meczu powiedział, że ma nadzieję, że czuję się teraz trochę lepiej.

– czytamy we wpisie autorstwa VGA_RA

Jasne, to detal i dość rzadka sytuacja oraz może nie jakoś szczególnie wstrząsająca (na pewno patrząc na to, co niektórzy wyprawiają w grze). Mimo wszystko warto wspomnieć o całym zajściu, bo pokazuje, jak silny wpływ na kogoś może mieć totalnie losowa osoba z internetu.

Dzięki ci, Genji. Twoja dobroć sprawiła, że gówniany dzień stał się trochę mniej beznadziejny i gorzki. To było tak wzruszające, że płakałem później, wspominając to. To było coś, czego naprawdę potrzebowałem.

– wyjawia Redditor

Czasami chyba jednak faktycznie warto zdobyć się na ten jeden, miły gest, prawda? No, w Overwatch 2 jest to może wykonalne, ale w ostatnim czasie gram w Call of Duty: Modern Warfare II i dopiero teraz poznałem, jak ważną opcją jest domyślne wyłączenie czatu głosowego…

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie