Orzeł. Ostatni patrol na oficjalnym zwiastunie. Tajemnicza historia polskiego okrętu podwodnego

Orzeł. Ostatni patrol na pierwszym zwiastunie. To polski film wojenny
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Zaprezentowano zwiastun nadchodzącego polskiego filmu wojennego pod tytułem Orzeł. Ostatni Patrol. Za produkcję odpowiada Jacek Bławut.

Kino Świat przedstawia wyczekiwany dramat poświęcony tajemnicom polskiego okrętu podwodnego. ORP Orzeł został zwodowany zaledwie rok przed wojną, w której wziął zresztą czynny udział. Jego historia nie kończy się jednak szczęśliwie; po zaledwie roku służby Orzeł zaginął razem z całą załogą na Morzu Północnym. Do dziś nie wyjaśniono przyczyn prawdopodobnego zatopienia okrętu, nie odnaleziono także wraku. Całej tajemniczej sprawie przyjrzał się więc Jacek Bławut w nakręconym na podstawie własnego scenariusza filmie Orzeł. Ostatni patrol.

Orzeł. Ostatni patrol – o czym jest film?

„Jest rok 1940. Gdy na plażach Dunkierki trwa gorączkowa ewakuacja alianckich żołnierzy, pod powierzchnią morza sunie supernowoczesny polski okręt podwodny ORP „Orzeł”. Doskonale wyszkolona załoga ma na swoim koncie spektakularne sukcesy, w tym brawurową ucieczkę z Tallina i zatopienie niemieckiego transportowca „Rio De Janeiro”. Teraz staje przed tajemniczą i niebezpieczną misją, w trakcie której będzie musiała zmierzyć się z nie tylko z zagrożeniem w postaci min podwodnych, bomb głębinowych, wrogich okrętów i patrolujących teren samolotów, ale również z coraz bardziej napiętą atmosferą na pokładzie. W tej sytuacji jedna błędna decyzja czy też wzajemna rywalizacja oficerów mogą sprawić, że wszystkie tajemnice „Orła” zostaną na zawsze pogrzebane w morskich głębinach. To co wydarzy się w nadchodzących dniach napisze dramatyczną historię jednostki i rzuci nowe światło na zagadkową, ostatnią misję najsłynniejszego z polskich okrętów”.

W produkcji obsadzono wielu cenionych aktorów młodego pokolenia, zaś wesprą ich nieco bardziej doświadczeni koledzy. Na ekranach pojawią się m.in. Tomasz Ziętek, Mateusz Kościukiewicz, Antoni Pawlicki, Filip Pławiak, Tomasz Schuchardt, Adam Woronowicz, Rafał Zawierucha, Tomasz Włosok oraz Maciej Wizner. Wiadomo już, że film będzie walczył o Złote Lwy podczas 47. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Premierę Orła wyznaczono na 14 października 2022 roku. Film będzie można zobaczyć w kinach. Obiecany zwiastun możecie zobaczyć poniżej:

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia