Nowy patch do GTA IV, czyli niespodzianka od Rockstar

Niko Bellic na tle mostu - główny bohater GTA IV
Newsy PC Polecamy

Deweloper zaskakuje i wydaje aktualizację do poprzedniej części GTA.

Nowy patch do GTA IV to nie żarty ani pomyłka. Studio Rockstar zdecydowało się wydać łatkę jedynie dla wersji gry na komputery PC i jak tłumaczy, po jej instalacji gra może nie działać, jeśli nie zaktualizujemy również aplikacji Social Club.

Co wprowadza patch? Jako pierwszą zmianę deweloper wymienia nowy komunikat o błędzie WTV270, który ma wskazywać na problem z podłączeniem się do Games for Windows Live. Następnie mamy sprawniejsze wykrywanie systemów Windows 8, 8.1, oraz 10 czy dodanie grafiki kontrolera w menu Controller Configuration.

Patch do GTA IV likwiduje również błąd z zadaniem Out of Commission, którego nie dało się dotychczas skończyć, jeśli graliśmy przy więcej niż 60 klatkach na sekundę. Dalej mamy poprawkę błędu ze wskaźnikiem „wykorzystania zasobów” na kartach graficznych z więcej niż 2 GB pamięci VRAM oraz poprawkę błędu, który ograniczał zmiany ustawień przy użyciu nowoczesnych kart graficznych.

Aktualizacja naprawia również błąd z przewijaniem tekstu w menu „Brief”, bug z celownikiem na niektórych rozdzielczościach oraz wprowadza drobną poprawę wydajności GTA IV.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie