Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Silent Hill 4: The Room zadebiutuje na PC już dzisiaj? PEGI oceniło grę.

Silent Hill 4: The Room w wersji na PC pojawiło się w bazie organizacji PEGI. Czyżby Konami wysłuchało błagań graczy?

Wiele osób przedwcześnie cieszyło się z udostępnienia kilku części Metal Gear Solid na PC. Niestety, gry okazały się potwornie niedopracowane, a ich naprawą musieli zająć się gracze.

Co ciekawe, Konami chyba nie skończyło jeszcze procesu udostępniania swoich klasyków na PC. Na stronie organizacji Pan European Game Information pojawił się bardzo ciekawy wpis.

Silent Hill 4: The Room PEGI

Silent Hill 4: The Room doczekało się klasyfikacji wiekowej w wersji na PC. Co więcej, gra ma mieć premierę już dzisiaj. Raczej mało prawdopodobne, aby był to błąd PEGI.

Produkcja najpewniej pojawi się w sprzedaży dziś po południu. Podobnie jak w przypadku portów Metal Gear Solid, jej platformą docelową może być nasz rodzimy GOG.

Mam nadzieję, że Konami wyciągnęło wnioski ze średniego odbioru konwersji MGS na PC i odpowiednio ulepszyło swoją produkcję tak, aby fani serii nie poczuli się zawiedzeni. Jeśli port gry sprzeda się dobrze, to kto wie, może doczekamy się nawet ułatwienia dostępu do innych odsłon kultowej serii horrorów?

Choć seria Silent Hill jest szalenie popularna, to jej starsze odsłony są praktycznie niemożliwe do kupienia na nowszych platformach. Jedynymi opcjami zapoznania się z bagatela najlepszymi częściami cyklu były do tej pory jedynie emulatory lub zainwestowanie w starszy sprzęt.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się