Nowa aktualizacja do Assassin’s Creed: Unity waży 6,7 GB, ale niektórzy muszą pobrać 40 GB

Ubisoft przeprasza za problemy.

Wczoraj pisaliśmy, że patch 4 do Assassin’s Creed: Unity – który mieliśmy dostać 15 grudnia – zaliczy nawet kilka dni poślizgu. Okazało się jednak, że Ubisoft szybko wyrobił się z pracami nad łatką i jest ona dostępna do pobrania na PS4 oraz Xboksie One. Właściciele PC muszą nadal czekać.

Najnowsza aktualizacja jest naprawdę duża – waży 6,7 GB. Większość plików zastępuje jednak istniejące fragmenty kodu, więc po ściągnięciu wszystkiego rozmiar gry na dysku twardym powiększy się o mniej niż 6,7 GB.

Patch 4 do AC: Unity naprawia kilka ważnych elementów. Zmiany dotyczą przede wszystkim stabilności oraz wydajności. Ubisoft tłumaczy, że łatka radzi sobie ze spadkami płynności, zawieszaniem się gry oraz znikającymi save’ami.

Ponadto aktualizacja z numerkiem 4 naprawia drobne błędy w rozgrywce, dotyczące nawigacji czy otwierania skrzyń. Na koniec Ubisoft zafundował nam poprawki w łączności, jeśli gramy w trybie online.

Niestety okazało się, że właściciele konsol Xbox One zgłaszają problem z patchem 4. Ci, którzy wcześniej zainstalowali patch 3, muszą przy najnowszej aktualizacji pobrać aż 40 GB danych, czyli tyle, ile waży cała gra! Ubisoft wyjaśnia, że nie jest to zamierzone. Deweloper stara się obecnie naprawić problem.

Co zrobić, jeśli zauważycie taki błąd u siebie? Ubisoft tłumaczy, że po ściągnięciu 40 GB plików wszystko będzie działać jak należy, a gra zostanie zaktualizowana również o nową łatkę.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.