Gry z Game Boy i Game Boy Advance wracają do łask. Nintendo Switch ma nową opcję

Nintendo Switch dostało emulację gier z Game Boy'ów
Newsy Retro Switch

Trochę na to czekaliśmy, ale w końcu – stało się! Nintendo Switch Online otrzymało bibliotekę kolejnych gier, tym razem z Game Boy i Game Boy Advance!

Kultowa Zelda? Tetris? Starsze odsłony Mario? Tak, tak, tak i jeszcze więcej – pojawiły się nowe opcje w abonamencie Nintendo Switch Online i jest to istotnie fenomenalna wiadomość!

Nintendo Switch Online z Game Boy’ami

Trochę plotek w tej sprawie już było, ale w końcu stały się faktem! Gry z Game Boy’a i GBA stają się dostępne na Nintendo Switchu. Nie zagra jednak każdy, bo trzeba mieć wykupiony abonament Switch Online, ale zapewne większość graczy, którzy cenią sobie możliwość grania po sieci, już i tak go posiadają. W każdym razie teraz czeka na nich nie lada gratka. Wiadomość o dodaniu gier z kultowych handheldów potwierdzono na wczorajszym (i to naprawdę wyjątkowym) Nintendo Direct.

Zaprezentowano zwiastun nowej opcji w abonamencie, dzięki czemu poznaliśmy pierwsze tytuły, jakie trafiły do graczy. Wśród najważnieszych pozycji z pierwszego Game Boy’a warto wymienić Tetris, Super Mario Land 2: 6 Golden Coins, The Legend of Zelda Link’s Awakening DX, Gargoyle’s Quest, Game and Watch Gallery 3, Alone in the Dark: The New Nightmare, Metroid 2: Return of Samus, Kirby’s Dream Land, a także Wario Land 3.

Jeżeli mowa o pozycjach z GBA, dostaliśmy WarioWare Inc, Mario Kart: Super Circuit, Mario and Luigi Superstar Saga, The Legend of Zelda: The Minish Cap i Super Mario Advance 4: Super Mario Bros. 3 z dodatkowymi 38 poziomami z Nintendo e-Reader. Co ciekawe, tytuły posiadające tryb wieloosowy, wciąż go zapewniają.

Oczywiście nie jest to koniec nowości, bo biblioteka gier ma być cały czas rozwijana. Na razie nie znamy jednak szczegółów, ale nietrudno odnieść wrażenie, że Nintendo zapomniało o wielu kultowych pozycjach. Gry z GA dostępne są w ramach Switch Online, a GBA to już opcja dla posiadaczy Switch Online + Expansion Pack.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie