Remaster kultowego FPS-a, zwiastun Zeldy i wiele więcej. Fenomenalne Nintendo Direct

Nintendo Direct 2023: Metroid Prime Remastered, nowa Zelda i więcej
Newsy Switch

Ostatnie Nintendo Direct okazało się wydarzeniem tak dobrym, że aż nikt się tego nie spodziewał. Dostaliśmy sporo nowych zapowiedzi i ogłoszeń.

Ostatnie wydarzenie Nintendo, które zapowiedziano z ledwo jednodniowym wyprzedzeniem, okazało się naprawdę fantastycznym pokazem. Ja wiem, że wielu graczy może tak nie uważać, ale fani kultowych sprzętów od “wielkiego N” pokroju N64 czy GameCube’a raczej mogą czuć się jak w niebie. Nie tylko zapowiedziano powrót paru kultowych marek, ale również nagle wydano jednego z najważniejszych FPS-ów w historii (ja wiem, że to nie do końca FPS, ale niech tak już zostanie).

Nintendo Direct, czyli Metroid Prime Remastered i wiele więcej

Najważniejszą nowością pokazu była przede wszystkim zapowiedź Metroid Prime Remastered. To nowa (i do tego fenomenalnie wyglądająca) wersja jednej z najważniejszych gier w historii. Gracze mogą cieszyć się nią… już teraz! Dokładnie tak, Nintendo zrobiło “shadow drop” i tytuł pojawił się w e-shopie od razu. Jeżeli wolicie poczekać na wersję pudełkową, ta zadebiutuje w Europie 3 marca 2023 roku.

Kolejną ważną nowością jest zupełnie nowy zwiastun The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Szału może jakiegoś większego nie robi, ale przynajmniej nie ogłoszono obsuwy premiery. Do tego wyraźnie widzimy, że gra będzie utrzymana w bardziej mrocznym klimacie niż poprzednia część. Powróci wiele mechanik, a inne pojawią się po raz pierwszy.

Pokazano także Advance Wars 1+2 Re-Boot Camp, które początkowo miało zadebiutować w 2021 roku, ale nie wyszło. Teraz dowiedzieliśmy się, iż tytuł wciąż żyje, a ukazać się ma już 21 kwietnia 2023 roku. Oby tylko.

Poniżej znajdziecie materiały wideo z reszty pokazanych na wydarzeniu gier. Warto wymienić przede wszystkim Kirby’s Return to Dream Land Deluxe, czyli remake popularnej zręcznościówki z Wii, a także Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon, czyli zupełnie inne podejście do uwielbianej marki. Intrygująco zapowiada się także Pikmin 4, które, wydawać by się mogło, dawno temu umarło. Tytuł jednak cały czas powstaje i wyjść ma już 21 lipca 2023 roku. Z gier, które osobiście w jakiś sposób mnie zaciekawiły, mogę polecić obejrzenie zwiastuna Deca Police, które może być bardzo ciekawym jRPG-iem dla fanów policjantów i walki z robotami. Do tego DLC do Splatoon 3, nowe trasy w Mario Kart, a także Game Boye w Nintendo Switch Online! No i na to właśnie czekałem.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie